Pomocne piwko, słodka impreza a może walki robotów? Jakikolwiek nie będzie to wybór, z pewnością będzie ciekawy. Sprawdźcie, co w najbliższy w weekend będzie się działo w Rzeszowie.

Koncerty

Weekend rozpocząć klasycznie, dlaczego nie? Piątkowe wieczory w Filharmonii Podkarpackiej (ul. Szopena 30) dla małych i dużych widać świetnie się sprawdzają, ponieważ po raz kolejny odbędzie się tam koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej pod dyrygenturą Jerzego Swobody, a na wiolonczeli zagra Dominik Płoński. W programie: Sibelius „Valse triste”, Kaczorowski „Koncert wiolonczelowy” oraz Brahms „IV Symfonia e-moll op. 98”. Bilety można kupić w kasie filharmonii w cenie 20/30 zł.

Nasi rzeszowscy artyści spełniają się muzycznie nie tylko w melodiach poważnych, ponieważ również w piątek (22 kwietnia) w klubie Vinyl (u. Piłsudskiego 31) zagra nasza rodzima kapela rockowa – Rage – Synestezia, promując swoją pierwszą płytę. Towarzyszyć im będą również takie zespoły jak: Fat Stuff, Simplicity, Tie My Ti. Początek rockowego grania już o 18:30. Bilety w cenie 20/25 zł można kupić w klubie.

Również w Vinylu, ale w sobotę (23 kwietnia) dalej będziemy świętować, tym razem 15. rocznicę zespołu The Sabała Bacała, która swój pierwszy koncert zagrała w 2001 roku. Grupa do wspólnego świętowania zaprosiła również klasyków polskiego punka Bulbulators, Francuzów z Zero Talent (ska punk) i dębicki Ortodox (hard core – punk).

Od 2001 roku The Sabała Bacała zagrała blisko 100 koncertów, m.in. na Cieszanów Rock Festiwal, AlterFest Pankowisko i wielu finałach WOŚP. Zespół dzielił scenę z takimi grupami jak: Dezerter, Apteka, Proletaryat, The Analogs, Kabanos, CF98, Cela Nr 3, Blade Loki, The Bill, Dick4Dick, The Dreadnoughts i wieloma innymi. Na swoim płytowym koncie mają tylko jeden album z 2013 roku zatytułowany „W końcu!”, ale zespół obecnie pracuje już nad kolejną płytą.

Bilety na koncert w cenie 20 zł, dostępne w klubie w dniu koncertu. Początek o 19:00.

Mikromusic w Life House

W sobotę na koncertach bawią się „Matki i żony” za sprawą Mikromusic. To właśnie ten zespół będzie promował 23 kwietnia w Life House (ul. Rejtana 1) swoją najnowszą płytę, która nosi ten znaczący tytuł.

Sama wokalistka zespołu, Natalia Grosiak, mówi o niej, że „płyta jest bardzo babska, opowiada o świecie kobiet, matek, żon. Matek, które tracą dzieci („Piękny chłop”), które obawiają się, czy zrobiły dobrze sprowadzając dziecko na taki okrutny świat („Kostucha”), czy też spragnionych tak miłości, że doprowadzając aż do śmierci („Pocałuj pochowaj”). Śmierć na tej płycie jest kobietą: cyniczną, zlęknioną, doświadczoną i okrutną”.

Ten ciekawie zapowiadający się koncert zaczyna się o 19:00. Bilety dostępne na ticketpro.pl w cenie 35 zł.

A w niedzielę (24 kwietnia) można dla odmiany spędzić bardzo duchowo, upamiętniając II rocznicę kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, ponieważ z tej okazji o godz. 17:30 w sali widowiskowej filii „Staroniwa” (ul. Staroniwskiej 46) odbędzie się koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży, która w domach kultury uczęszcza na zajęcia muzyczne. Wstęp wolny.

Imprezowy zawrót głowy     

A jak ktoś nie lubi koncertów to dobrą alternatywą jest oczywiście szalona impreza, których w Rzeszowie nie brakuje. Tradycyjnie piątkowy (22 kwietnia) wieczór w klubie Kula Bowling i Club impreza „Wszystkie twarze disco”. Wstęp wolny, miedzy 23:00 a 24:00 druga godzina kręgli gratis. Początek 21:00.

Natomiast w rytmach reggae, dancehall będzie będzie można bawić w Estrada Caffe (ul. Rynek 26) również w piątek. Imprezę będą rozkręcać Raspoll, Wariat, Ghettopirates. Pierwsi dwaj lubią też „poszaleć” przy mikrofonie a ostatni to wspólny projekt dwóch kompanów, którzy żeglowali po karaibskich wodach.

Jeśli chcesz rozgrzać się przed takimi imprezami jak Juwenalia i „Reggae nad Wisłokiem” to koniecznie musisz przyjść. Początek imprezy o 22:00, pierwsza godzina – wstęp wolny, kolejne: panie płacą 5 zł, panowie 10.

A „Gorączkę piątkowej nocy” będzie można poczuć w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Słocina”(ul. Paderewskiego 154). To właśnie tam odbędzie się impreza w stylu lat 60. i 70. Początek godz. 18:00. Wstęp jedyne 5 zł. Mile widziane stroje z epoki.

Imprezową sobotę najlepiej spędzić z Dźwiękiem, DJ Dźwiękiem, który będzie rozkręcał imprezę w klubie Lukr (ul. Kopisto 1). Początek o godz. 21:30. Wstęp do godz. 22:30 – 10 zł, później – 20 zł.

A pubie Kultura (ul. Szopena 59) z pełną kulturą kolejna impreza z cyklu „Funk Groove” promująca muzykę breaks, hip-hop, classic, soul/funky, downtempo, rap, oldies (70.,80.), mash up, oldschool, house, electro music,balearic. Tym razem zagrają Emoczo i Prezo. Wstęp 5 zł.

Oczywiście w sobotni wieczór nie zabraknie również imprezy tematycznej w klubie Pod Palmą (ul. Cicha 4). Tym razem będzie słodko. Lollipop Party rusza o 21:00. Tradycyjnie pierwsza godzina dla pan za darmo, później studenci płacą 7 zł, pozostali 10.

Rozmaitości

Na Politechnice Rzeszowskiej sobota będzie zautomatyzowana, a to dzięki IV Międzynarodowym Zawodom Robotów ROBO~motion. Podczas zawodów główni bohaterowie tej imprezy będą się ścigać, walczyć ze sobą i szukać wyjścia z  labiryntu.

Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody, a zwiedzający będą mogli wygrać  lot samolotem nad Rzeszowem oraz zobaczyć wystawę sprzętu przemysłowego. Dla najmłodszych zostały również przygotowane warsztaty. Początek o godz. 10:00, wstęp wolny. Więcej o imprezie TUTAJ.

A dla piwoszy o wielkim sercu mnóstwo atrakcji w Starej Drukarni (ul. Bożnicza 6). W programie pokaz ważenia piwa domowym sposobem, wykład oraz degustacja trzech piw: irish extra stout, żytnia ipa, stout owsiany. Podczas tej piwnej imprezy będą zbierane pieniądze do puszki, która będzie stała przy barze dla chorych dzieci: Oliwi, Iwy i Igora.

Wstęp bezpłatny. Początek o godz. 15:00.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama