Pomnik Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie doczekał się statuetek. Można też kupić koszulki z logo pomnika, a wkrótce będzie można także breloczki, kubki i trójwymiarowe statuetki ze szkła.

Rzeszów najczęściej kojarzy się mieszkańcom i turystom z pomnikiem Walk Rewolucyjnych. Kiedy Agnieszka Dziunycz chciała kupić sobie pamiątkę właśnie z symbolem pomnika i w żadnym ze sklepów w Rzeszowie jej nie dostała postanowiła… założyć firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą takich gadżetów promocyjnych.

– Zdziwiłam się, że nigdzie nie można kupić pamiątek z symbolem pomnika, skoro i mieszkańcy, i turyści ciągle o nie pytają. Pomyślałam, że trzeba wypełnić tę lukę i tak powstał pomysł na statuetki oraz inne upominki, wykonane z materiałów wysokiej klasy, odróżniające się od taniej chińszczyzny – mówi Agnieszka Dziunycz, właścicielka firmy Adpam.

Autor pomnika powiedział „tak”

Do komercyjnego wykorzystywania wizerunku pomnika potrzebna była zgoda jej autora, prof. Mariana Koniecznego. Zgodził się pod warunkiem, że najpierw zobaczy i zaakceptuje prototyp statuetek.

Agnieszka Dziunycz powierzyła to zadanie Krzysztofowi Brzuzanowi, znanemu rzeszowskiego rzeźbiarzowi, którego jedną z ostatnich prac jest rzeźba chłopca strzelającego z procy, postawiona niedawno przy Elektromontażu.

– Kiedy pani Krzysztofowi zaproponowałam współpracę, ucieszył się, że będzie mógł zrobić coś, co przed laty stworzył jego nauczyciel i mistrz, prof. Konieczny. Gdy prototyp był już gotowy, z Krzysztofem Brzuzanem wybraliśmy się do prof. Koniecznego – opowiada pani Agnieszka. – Nasz pomysł zyskał akceptację, a profesor przekazał mi na wyłączność prawa autorskie do wykorzystywania wizerunku pomnika – dodaje.

Zdjęcie: Archiwum
Zdjęcie: Archiwum

Świat kojarzy nas z pomnikiem

Na stronie www.pamiatki.rzeszow.pl w sprzedaży są statuetki w odlewie z brązu i aluminium o wysokości 25 cm. Dostępne są na zamówienie. Ciężkie i „dostojne” statuetki produkowane są z myślą o wykorzystywaniu ich w kontaktach biznesowych albo w postaci nagród. Jest również wersja „tańsza i lżejsza” w odlewie z żywicy, o wysokości 25 i 15 cm, wyprodukowana z myślą o turystach.

– Dobór metali nie jest przypadkowy, odzwierciedlają one kolorystycznie pierwowzór – wyjaśnia Dziunycz.

Kupić można także koszulki w czterech wersjach kolorystycznych, przedstawiające logo pomnika w towarzystwie Wieży Eiffla i Statuy Wolności. Ma to podkreślać rozpoznawalność Rzeszowa na świecie.

– Bynajmniej nie jest to mój wymysł. Z własnego doświadczenia wiem, że Rzeszów jest znany w świecie właśnie dzięki pomnikowi – tłumaczy Agnieszka Dziunycz.

Gdzie można kupić?

Pamiątki z symbolem pomnika będzie można kupić w Podziemnej Trasie Turystycznej, sklepach z pamiątkami w centrum Rzeszowa oraz w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka. Wkrótce do sprzedaży trafią breloczki, kubki oraz trójwymiarowe statuetki ze szkła.

Właścicielka Adpam twierdzi, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Ma dużo pomysłów na wykorzystanie symbolu pomnika, ale szczegółów nie chce jeszcze zdradzać.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama