Reklama

Szanowni Państwo,

od blisko 6 lat jestem prezesem Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl, prezesem Klubu Sportowego Ultimate Frisbee Rzeszów, lokalnym przedsiębiorcą w Multibiuro Rzeszów oraz członkiem rady osiedla Pobitno. Działam głównie w interesie rowerzystów z Rzeszowa i okolic, promuję proekologiczny i prozdrowotny tryb życia, zabiegam o rozbudowę infrastruktury pieszo-rowerowej w mieście, organizuje cykliczne imprezy dla rowerzystów, rolkarzy na terenie Rzeszowa, w tym Rzeszowska Masa Krytyczna czy pomoc w organizacji  Nightskating Rzeszów.

Doprowadziłem do wybudowania nowych dróg dla rowerów, ponad 60 bezpiecznych przejazdów pieszo-rowerowych, kilkadziesiąt stojaków rowerowych, stacji naprawy rowerów, byłem jednym z głównych pomysłodawców wprowadzenia Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Z mojej inicjatywy wybudowano Owocowy Sad Miejski na Lisiej Górze, boisko do bike-polo i unihokeja pod mostem zamkowym dla Hokej Na Rolkach, zamontowano oświetlenie na bulwarach czy ostatnio utworzono najnowocześniejszą w Europie wypożyczalnię rowerów i skuterów elektrycznych Blinkee.city którą chwalą Mieszkańcy. Udało mi się również pomóc niepełnosprawnemu Jankowi przekazując profesjonalny rower Handbike dla Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF dzięki któremu chłopak spełnia swoje sportowe marzenia.

 

Jako radny chcę dalej wspierać mieszkańców, kontynuować rozbudowę dróg rowerowych w mieście, wpłynąć na dynamiczny rozwój ekologicznego transportu zrównoważonego zmniejszając tym samym zakorkowanie miasta i zanieczyszczenie powietrza. Chcę, aby krawężniki na drogach dla rowerów i przejściach dla pieszych zostały obniżone, ułatwiając poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym. Chcę skomunikować drogami rowerowymi Śródmieście, wybudować kładki kompozytowe na rzeszowskich mostach dla rowerzystów, połączyć północ i południe miasta poprzez budowę tunelu pod dworcem PKP, zadbać o tereny zielone, wyznaczyć parkingi rowerowe, oraz miejsca postoju do 5min (kiss and ride) dla kurierów i dostawców pod blokami. Mam też w planie inwestycje dla konkretnych osiedli, które powinny zostać zrealizowane:

Pobitno:

– trasy rowerowo-biegowe do Kopca Konfederatów Barskich

– więcej autobusów linii 1 i 11, oraz lepsze połączenia

– remont ul. Załęskiej i budowa chodników

– Połączenie Traugutta i Nadbrzeżnej z ul. Dworaka

Załęże:

– Tunel pod nieczynnym przejazdem kolejowym ul. Załęska

– Budowa oświetlenia i chodników

Słocina:

– rondo na skrzyżowaniu Witolda z Paderewskiego / zmiana organizacji ruchu

– skomunikowanie Słociny drogami rowerowymi z centrum miasta

– Rozbudowa ul. Wieniawskiego i budowa oświetlenia

– więcej kursów autobusów

Interesują mnie głównie tematy rowerowe, transport zrównoważony, ekologia, zieleń i sport. (nie jestem zwolennikiem budowy kolejnych blokowisk)

Jako sportowiec bardzo mocno kładę nacisk na rozwój kultury i sportu w naszym mieście, chciałbym wbudowywania wielofunkcyjnego boiska dla potrzeb rzeszowskich drużyn z którymi współpracuję Rugby Rzeszów , futbolu amerykańskiego Rzeszów Rockets oraz mojego klubu Ultimate Frisbee Rzeszów i wpłynąć na rozwój tych dyscyplin w naszym mieście. Nasze kluby zawarły wspólne porozumienie celem wybudowania takiego obiektu w Rzeszowie. Chcę również więcej imprez rowerowych i większego zaangażowania miasta w sport i turystykę.

Zachęcam Was do głosowania na siebie i moich kolegów z drużyny Stowarzyszenie Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca razem możemy więcej. Oddając na mnie głos możecie mi w tym pomóc. Na ewentualne pytania odpowiadam pod artykułem

 

Daniel Kunysz

 

Kandydat do Rady Miasta Rzeszowa

 

Reklama