Premier Ewa Kopacz potwierdziła w niedzielę, że Zbigniew Rynasiewicz złożył rezygnację z funkcji wiceministra infrastruktury oraz złożył mandat poselski.

– Złożył dymisję z pełnionego stanowiska wiceministra. Ale z tego co wiem złożył również mandat poselski. To jest jego decyzja. Proszę jego pytać, jakie są przyczyny tej decyzji – powiedziała w niedzielę dziennikarzom Ewa Kopacz.

Szefowa polskiego rządu była pytana, czy rezygnacja Rynasiewicza ma związek z tzw. aferą podkarpacką. Kopacz odpowiedziała: – Nie słyszałam o zarzutach korupcyjnych, żeby sąd ogłosił jakąkolwiek winę w tej chwili pana posła Rynasiewicza.

W poniedziałek w Rzeszowie odbędzie się konferencja liderów podkarpackiej Platformy Obywatelskiej, na której oficjalnie ogłoszą odejście Zbigniewa Rynasiewicza.

Rynasiewicz o rezygnacji z funkcji szefa PO na Podkarpaciu poinformował na sobotnim posiedzeniu zarządu podkarpackiej PO. Rynasiewicz powiedział również, że odchodzi z ministerstwa i złożył mandat poselski.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w komunikacie podało, że Zbigniew Rynasiewicz, rezygnując z pracy w resorcie, podał „przyczyny osobiste”. Rezygnacja Rynasiewicza została w piątek przyjęta przez Ewę Kopacz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Rynasiewicza na stanowisku wiceministra zastąpił Paweł Olszewski. Na funkcji szefa PO na Podkarpaciu tymczasowym przewodniczącym został Jan Tomaka, najstarszy wiekiem wiceprzewodniczący partii.

Pojawiają się spekulacje, że wycofanie się Zbigniewa Rynasiewicza z działalności politycznej może mieć związek z aferą podkarpacką.

W lipcu 2014 r. Rynasiewiczowi funkcjonariusze CBA przeszukali gabinet służbowy i mieszkanie. Stało się to na polecenie prokuratury w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie udzielania korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej.

Zbigniew Rynasiewicz szefem Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu był od 2010 r. Posłem nieprzerwanie był od 2005 r., wcześniej w latach 1997-2001 w Sejmie zasiadał z ramienia AWS. Od 2013 r. był wiceministrem infrastruktury i rozwoju.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama