Zdjęcie: Youtube.com / KEXP
Reklama

Krakowski zespół Hańba!, łączący punk rock z ulicznym folkiem, w piątek (13 sierpnia) zagra w Letnim Ogródku Kulturalnym w Rzeszowie. Koncert jest darmowy!

Hańbaǃ powstała w 2013 roku. W swoich utworach opowiada o międzywojennej Polsce. Oprócz własnych tekstów, w swojej twórczości wykorzystuje również teksty m.in. Juliana Tuwima, Władysława Broniewskiego i Jana Brzechwy. Hańbę! okrzyknięto zbuntowaną orkiestrą podwórkową. To folkowo-punkowy projekt, który łączy folk miejski z ludowością. 

Na scenie zespołowi towarzyszy podwórkowe instrumentarium: bandżo, bęben, akordeon, tuba i klarnet. Hańba! (nazwa zespołu zaczerpnięta z filmu “Śmierć prezydenta” Jerzego Kawalerowicza) w swojej twórczości piętnuje nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm. Debiutancki album grupy w 2015 roku wydała Antena Krzyku.

W 2018 roku Hanba! została uhonorowana Paszportem Polityki „za muzyczno-literackopolityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”. Hańba! jest laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nagrody im. Czesława Niemena.

Hańba! wystąpiła na wielu polskich i zagranicznych festiwalach, m.in. Mona Foma  (Lauceston, Australia 2019), Primavera Festival (Barcelona 2017), Opener Festival (Gdynia 2017), Off Festival (Katowice 2018, 2015), Rudolstadt Festival (2018), WOMAD Festival (Malmesbury 2018), WOMEX Festival (Katowice 2017).

Krakowska grupa w Rzeszowie zagra 13 sierpnia (piątek) w Letnim Ogródku Kulturalnym Rzeszowskiego Inkubatora Kultury (przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej przy ulicy Jagiellońskiej 24). Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp bezpłatny. Darmowe bilety możecie pobrać TUTAJ. Liczba miejsc ograniczona. 

– Jeśli osoby z wejściówkami nie zjawią się na terenie imprezy, wówczas na ich miejsce będą wpuszczani inni chętni zobaczyć i usłyszeć muzyków na żywo – poinformowała Estrada Rzeszowska. 

Koncert zespołu Hańba! jest jednym z ponad 250 wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie w ramach miejskiej akcji „Atrakcje na wakacje”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: