Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

„Byłby Pan niezwykle aktywnym i zaangażowanym parlamentarzystą, ale o wiele skuteczniej będzie Pan dbał o Rzeszów pełniąc funkcję Prezydenta Miasta” – napisali Honorowi Obywatele Miasta Rzeszowa w liście do Tadeusza Ferenca. 

O tym, że Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, wycofa się ze startu w wyborach do Sejmu, jako pierwsi, napisaliśmy w sobotę. W poniedziałek Ferenc w obecności Zdzisława Gawlika, lidera PO na Podkarpaciu, potwierdził nasze informacje, mówiąc, że podjął „wstępną” decyzję o rezygnacji. Oficjalnie ma ją ogłosić w piątek Grzegorzowi Schetynie, liderowi PO. Tadeusz Ferenc miał być „jedynką” rzeszowskiej listy Koalicji Obywatelskiej. 

Nie zmienia to jednak faktu, że od ubiegłego czwartku trwają „wycieczki” do Tadeusza Ferenca, aby wycofał się on ze startu w wyborach. W poniedziałek odbyła się nawet pikieta sprzeciwu przed siedzibą podkarpackiej PO, którą zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa. Organizatorzy manifestacji napisali list do Grzegorza Schetyny, by PO zrezygnowała z wystawiania Ferenca w wyborach do Sejmu.

Do tej pory z „odwiedzinami” u Tadeusza Ferenca byli związkowcy z MPK, szefowie rzeszowskich Rad Osiedli, prezesi spółdzielni mieszkaniowych, mieszkańcy Matysówki, osiedla Błogosławionej Karoliny oraz Honorowi Obywatele Miasta Rzeszowa. Ci ostatni podobnie, jak Porozumienie Spółdzielni Mieszkaniowych, wystosowali także do Tadeusza Ferenca list otwarty. 

„Zaszczytny tytuł Honorowych Obywateli Miasta Rzeszowa zobowiązuje nas do szczególnej troski o przyszłość naszego pięknego miasta” – od tych słów rozpoczęli swój list „Honorowi”, którzy, jak twierdzą, patrzą na Rzeszów oczyma młodych, przedsiębiorców, rodziców, seniorów, naukowców i „wszystkich, którym Rzeszów pozwala na spełnienie marzeń”.

„Honorowi” w liście przypomnieli, że mieszkańcy Rzeszowa wybrali w październiku 2018 roku Tadeusza Ferenca na prezydenta Rzeszowa, „korzystając z wolności obywatelskiej i najbardziej demokratycznej formy wyboru władz”. Głosując na Ferenca uznali, że „dalszy rozwój Rzeszowa” powinien odbywać się pod jego kierownictwem. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Wiemy, że byłby Pan niezwykle aktywnym i zaangażowanym parlamentarzystą, ale jesteśmy jednocześnie przekonani, że o wiele skuteczniej będzie Pan dbał o Rzeszów pełniąc funkcję Prezydenta Miasta” – napisali Honorowi Obywatele Miasta Rzeszowa, dodając że Ferenc, jako samorządowiec, cieszy się „wielkim autorytetem” w kraju.

Na koniec „Honorowi” zwrócili się z prośbą do Tadeusza Ferenca, by zmienił decyzję. „Nasza prośbą do Pana Prezydenta nie wynika tylko z troski o przyszłość Rzeszowa. Jest przede wszystkim pokłosiem rozmów z mieszkańcami” – napisali Honorowi Obywatele.

List podpisali: biskup-senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny; prof. Sylwester Czopek, rektor UR; prof. Tadeusz Markowski, rektor PRz; prof. Tadeusz Pomianek, założyciel WSiIZ, prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA; prof. Kazimierz Wideńka, znany kardiochirurg; Marek Darecki, prezes „Pratt & Whitney Rzeszów”, Marta Półtorak, prezes „Marma Polskie Folie” oraz były żużlowiec Rafał Wilk. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama