Fot. Materiały artystki. Na zdjęciu MR. SILLA
Reklama

MR. SILLA i RUXPIN, to popularni na całym świecie twórcy z Islandii. Mr. Silla tworzyła kiedyś múm, jeden z najważniejszych islandzkich projektów, teraz skupia się na autorskiej twórczości. Ruxpin od zawsze związany był ze sceną elektroniczną. Artyści wystąpią w Rzeszowie w najbliższą sobotę (1 kwietnia).

MR. SILLA, to jedna z najciekawszych przedstawicielek współczesnej muzyki islandzkiej. Jest perfekcjonistką, która oczarowuje i hipnotyzuje słuchaczy a jej twórczość charakteryzuje ogromny ładunek emocjonalny. Znana jest z takich zespołów jak múm czy Mr. Silla & Mongoose.

MR. SILLA śpiewała także na płytach innych artystów, m.in. u Low Roar i Mice Parade. Ma na koncie współpracę z Sóley, Seabear, Sin Fang, Snorri Helgason czy Amiiną. Jest nie tylko wokalistką, ale również multiinstrumentalistką. Gra na mirlitonie, harmonijce ustnej i klawiszowej, ukulele i gitarze basowej. 

Naprawdę nazywa się Sigurlaug Gisladóttir, muzyką interesuje się od dziecka. Solowo zadebiutowała dopiero w 2015 roku albumem zatytułowanym „Mr. Silla”. Płyta zebrała świetne recenzje zarówno w Islandii jak i poza nią.

Artystka zagrała setki koncertów na całym świecie. Magazyn Rolling Stone zaliczył jej występ do dziesiątki najlepszych wydarzeń Iceland Airwaves 2015. Na koncie ma też kilka sesji nagraniowych dla stacji radiowej KEXP. Podczas koncertów towarzyszy jej Tyler Ludwick.

MR. SILLA rzadko bywa w Polsce. Koncert w Rzeszowie to jak na razie jedyny potwierdzony występ artystki w Polsce w tym roku.

RUXPIN, czyli Jónas Thor Gudmundsson, zadebiutował w 1999 roku epką „Mission”, wydaną dla Thule Records. Jest jedną z ważniejszych postaci na islandzkiej scenie muzyki elektronicznej. Współtworzy fantastyczny projekt Asonat, produkuje także nagrania innych artystów. Kilka lat temu wystąpił w szwedzkim dokumencie „Icelandic Electro Scene 2011”. Jest współzałożycielem znanej islandzkiej wytwórni Raftónar.  

RUXPIN a na koncie 8 płyt. Ostatni album zatytułowany „We Become Ravens” ukazał się w ubiegłym roku. To jedna z najciekawszych, elektronicznych płyt ostatnich miesięcy. Wydana nakładem amerykańskiej wytwórni n5MD, jest kontynuacją poprzedniego wydawnictwa – „This Time We Go Together”. To historia dwójki podróżników, którzy odnajdują się i wspólnie podróżują przez życie, odrywając się od swoich korzeni. Głównym motywem jest miłość, która przezwycięża wszystko…

MR. SILLA i RUXPIN wystąpi w Rzeszowie w najbliższą sobotę (1 kwietnia). Koncert artystki odbędzie się w Teatrze Maska przy ul. Mickiewicza 13. Początek godz. 20:00. Bilety w cenie 10 i 20 zł do kupienia w Estradzie Rzeszowskiej lub na stronie ekobilet.pl

RUXPIN z kolei wystąpi w Estrada Caffe (Rynek 26). Początek o 22:00. Wstęp na ten koncert jest bezpłatny. Na oba zapraszają: Estrada Rzeszowska, Polskie Radio Rzeszów, muzykaislandzka.pl.

Fot. Materiały artysty. Na zdjęciu RUXPIN
Fot. Materiały artysty. Na zdjęciu RUXPIN

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: