Z Jasionki ruszyły połączenia do Burgas. Do piątku promocyjne ceny biletów

Ryanair uruchomił w środę z podrzeszowskiej Jasionki połączenia do Burgas w Bułgarii. Irlandzki przewoźnik liczy na to, że do października przewiezie około 10 tysięcy pasażerów. 

 

Samolot z pierwszymi pasażerami z Burgas wylądował w Jasionce ok. godz. 8:00. Loty z Jasionki będą raz w tygodniu – w każdą środę. Odlot o 8:40.

Połączenia z Burgas położonym nad Morzem Czarnym to jedna z dwóch nowości w sezonie letnim, jakie Ryanair wprowadza do swojej siatki połączeń z Rzeszowa. 16 maja ruszą połączenia do Aten w Grecji. Także raz w tygodniu i również w środy. 

– W naszej ofercie brakowało połączeń w kierunku południowym i wakacyjnych – mówi Zbigniew Halat, wiceprezes spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka.

Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w promocyjnej cenie (34 zł) na kwietniowe połączenia Rzeszów – Burgas. Można je rezerwować na stronie ryanair.com do najbliższego piątku (30 marca) do północy. 

– Loty do Burgas będą „strzałem w dziesiątkę”. W sezonie zamierzamy przewieźć około 10 tysięcy pasażerów. Rejsy będą do października – mówi Olga Pawlonka z Ryanaira. – Największego obłożenia samolotów spodziewamy się w maju i czerwcu – dodaje Zbigniew Halat. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Władze podrzeszowskiego lotniska twierdzą, że Bułgaria to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród pasażerów Jasionki.

Oprócz lotów do Burgas, irlandzki przewoźnik uruchomi z Jasionki loty czarterowe w ramach Ryanair Sun. Od maja do września będzie można latać do Grecji – na wyspy Korfu i Rodos oraz Heraklionu. Ryanair Sun będzie wykonywał usługi czarterowe dla dwóch biur podróży: TUI oraz poznańskiego Grecos Holidays.

Ryanair cały czas prowadzi rozmowy na temat uruchomienia nowych kierunków z Rzeszowa. Przewoźnik nie zdradza jednak szczegółów. Trwają też rozmowy o stworzeniu w Jasionce bazy irlandzkiego przewoźnika. 

Ryanair obsługuje 10 tras z Rzeszowa: do Aten, Bristolu, Burgas, Dublina, East Midlands, Glasgow, Korfu, Londynu (Luton i Stansted) i Manchesteru. Tygodniowo przewoźnik wykonuje 27 lotów. – W tym roku planujemy na połączeniach z Rzeszowa przewieźć ok. 450 tys. pasażerów – mówi Olga Pawlonka. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama