Zdjęcie: PKP Polskie Linie Kolejowe
Reklama

Przy czerwonym świetle i opadających rogatkach karetka wjechała na przejazd kolejowy w podrzeszowskim Miłocinie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Nagranie z miejsca zdarzenia w piątek opublikowały PKP Polskie Linie Kolejowe, które odpowiadają za infrastrukturę kolejową. Samo zdarzenie miało miejsce na początku listopada, ale dopiero teraz PLK postanowiły upublicznić nagranie. 

Na trwającym ponad dwie minuty filmie widać, jak kierowca karetki wjeżdża na przejazd kolejowy przy opadającej rogatce. Nie jest w stanie już zjechać z przejazdu, bo druga rogatka została już spuszczona. Kierowcy udało się karetkę wymanewrować i ustawić ją równolegle do torów. Na całe szczęście szynobus jechał bardzo wolno. Maszynista zdołał wcześniej zauważyć karetkę na przejeździe i w porę wyhamował. 

PKP PLK prowadzą w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Reprezentujący spółkę Mirosław Siemieniec twierdzi, że w chwili zdarzenia w budce nie było dróżnika, a rogatki zamknęły się automatycznie. 

– Sytuacja widoczna na nagraniu nie powinna się zdarzyć. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, przy czerwonym świetle i opadających rogatkach kierowca nie miał prawa wjechać na przejazd – twierdzi Siemieniec. PLK o zdarzeniu poinformują policję oraz pracodawcę karetki pogotowia.

– Kierowca powinien jak najszybciej zjechać z przejazdu, nawet wyłamując rogatki – twierdzi Mirosław Siemieniec. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama