Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Anna Skiba
Reklama

Co najmniej 150 osób, które dotychczas były członkami podkarpackiej Nowoczesnej, przejdzie do Teraz! – nowej partii Ryszarda Petru – przewiduje Anna Skiba, była szefowa N. na Podkarpaciu. 

Skiba w sobotę pojawiła się na konferencji Ryszarda Petru, byłego lidera Nowoczesnej, który wspólnie z Joanną Scheuring-Wielgus ogłosił powstanie Teraz! Do nowej partii przeszła m.in. Anna Skiba, która przez prawie dwa lata kierowała podkarpackimi strukturami N.

Jak już informowaliśmy, w piątek około 200 działaczy Nowoczesnej z Podkarpacia oddało legitymacje partyjne. Regionalne struktury N. zostały rozwiązane, utrzymało się jedynie 13-osobowe koło ugrupowania w Stalowej Woli. 

– Przeszłam do Teraz!, bo to, co Ryszard Petru zaproponował, jest kontynuacją idei, jakie przyświecały mi, gdy wstępowałam do Nowoczesnej. Myślę, że do Teraz! przystąpi zdecydowana większość osób, które były w N. To będzie z naszego regionu co najmniej 150 osób – przewiduje Anna Skiba. – Zobaczymy, ile osób wypełni deklaracje członkowskie. 

– Chcemy pracować dla tej grupy przedsiębiorców, która została zatracona. Chcemy pracować dla społeczeństwa i społecznie, co cały czas robiliśmy będąc w Nowoczesnej. Musimy słuchać „głosu ulicy” – twierdzi była szefowa podkarpackiej N. 

Anna Skiba prawdopodobnie zostanie liderką Teraz! na Podkarpaciu. Uważa, że „gwoździem do trumny” dla podkarpackich struktur N. była Koalicja Obywatelska w wyborach samorządowych wspólnie z Platformą Obywatelską. N. nie miała w zasadzie żadnego wpływu na kształt list wyborczych. 

– „Małżeństwo” Koalicji Obywatelskiej zostało zepsute. To był toksyczny związek. Czy uciekłam z tonącego okrętu? Może, ale pozostawanie na nim niczego dobrego nie wróżyło dla przyszłości struktur – uważa Anna Skiba.

W listopadzie 2017 roku, gdy były wybory na szefa partii i Ryszard Petru przegrał je z Katarzyną Lubnauer, Skiba wraz kilkunastoma delegatami Nowoczesnej głosowała za dalszym przywództwem Petru.

– Uważaliśmy, że to on nadal powinien zarządzać ludźmi, bo potrafił to robić, a twarzą N. powinna być Katarzyna Lubnauer i reprezentować nas w mediach. Chcieliśmy, żeby to był podwójny team. Nie udało się – wspomina Skiba. 

9 grudnia w Warszawie ma się odbyć konwencja założycielska Teraz! Przewidziana jest ona na około 600 osób. Tuż po ogłoszeniu powstania Teraz! na konwencję zapisało się 190 osób.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

23 KOMENTARZE

 1. Pani Ania jak chorągiewka na wietrze. Jak wiatr zawieje tam i ona. Marny wynik w wyborach świadczy o małej aktywności. Ciężko zaistnieć robiąc tylko zdjęcia na konwencjach, szkoda czasu. Tej pani już podziękujemy

 2. Lewak – duży sztylet trzymany (jak nazwa wskazuje) w lewej dłoni, używany zarówno do parowania i blokowania nadchodzących ciosów jak i do wykonywania ataków, gdy nadarzy się ku temu okazja. Wykorzystywano go w parze z rapierem lub szpadą (czasem też wykonywany w parze z bronią główną). 😀
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewak

 3. …idź na marsz ped*łów jak cie źle w „zaściankowej” Polsce.
  Popatrz co się w lewackiej Francji dzieje, jakby u nas zginęła kobieta w czasie protestów przeciw podwyżkom akcyzy, to byście się osr*li z zapowietrzenia 😛

 4. Czy ta baba jest taka aktywna czy rzeszow-news.pl tworzy fikcyjne artykuły? Pytam bo nikt nie znał tej baby aż tu nagła wyskoczyła z kapelusza tego opozycyjnej portalu…

 5. A co chcialbys zeby wszyscy byli zwiazani z Pisem? Glupie myslenie. Tylko poprzez to ze kazdy mysli inaczej jest na tym swiecie jakis rozwoj. Inaczej zgnijesz w swoim bagienku.
  „Dej zyc” tym co chca byc lewakami, i przekonuj ich argumentami a nie pieprzeniem na forum.

 6. Proszę o więcej artykułów natemat tej Pani! Co jada na kolację? czy jeździ w delegację? gdzie robi zakupy? i co wkłada do zupy?
  Proszę również o relację ze spotkania z T.Lisem – bo 2 razy zmieniano miejsce wizyty i martwię się czy doszła w ogóle do skutku??? bo tyle było zapowiedzi a teraz cisza jak makiem zasiał…

 7. Kiedy zaczynacie pracę? Prześlę ofertę na znicze. Mogę też załatwić koszulki „Konstytucja” i „Nie mam mózgu”, których zarezerwować więcej?

Comments are closed.