Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Anna Skiba
Reklama

Co najmniej 150 osób, które dotychczas były członkami podkarpackiej Nowoczesnej, przejdzie do Teraz! – nowej partii Ryszarda Petru – przewiduje Anna Skiba, była szefowa N. na Podkarpaciu. 

Skiba w sobotę pojawiła się na konferencji Ryszarda Petru, byłego lidera Nowoczesnej, który wspólnie z Joanną Scheuring-Wielgus ogłosił powstanie Teraz! Do nowej partii przeszła m.in. Anna Skiba, która przez prawie dwa lata kierowała podkarpackimi strukturami N.

Jak już informowaliśmy, w piątek około 200 działaczy Nowoczesnej z Podkarpacia oddało legitymacje partyjne. Regionalne struktury N. zostały rozwiązane, utrzymało się jedynie 13-osobowe koło ugrupowania w Stalowej Woli. 

– Przeszłam do Teraz!, bo to, co Ryszard Petru zaproponował, jest kontynuacją idei, jakie przyświecały mi, gdy wstępowałam do Nowoczesnej. Myślę, że do Teraz! przystąpi zdecydowana większość osób, które były w N. To będzie z naszego regionu co najmniej 150 osób – przewiduje Anna Skiba. – Zobaczymy, ile osób wypełni deklaracje członkowskie. 

– Chcemy pracować dla tej grupy przedsiębiorców, która została zatracona. Chcemy pracować dla społeczeństwa i społecznie, co cały czas robiliśmy będąc w Nowoczesnej. Musimy słuchać „głosu ulicy” – twierdzi była szefowa podkarpackiej N. 

Anna Skiba prawdopodobnie zostanie liderką Teraz! na Podkarpaciu. Uważa, że „gwoździem do trumny” dla podkarpackich struktur N. była Koalicja Obywatelska w wyborach samorządowych wspólnie z Platformą Obywatelską. N. nie miała w zasadzie żadnego wpływu na kształt list wyborczych. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– „Małżeństwo” Koalicji Obywatelskiej zostało zepsute. To był toksyczny związek. Czy uciekłam z tonącego okrętu? Może, ale pozostawanie na nim niczego dobrego nie wróżyło dla przyszłości struktur – uważa Anna Skiba.

W listopadzie 2017 roku, gdy były wybory na szefa partii i Ryszard Petru przegrał je z Katarzyną Lubnauer, Skiba wraz kilkunastoma delegatami Nowoczesnej głosowała za dalszym przywództwem Petru.

– Uważaliśmy, że to on nadal powinien zarządzać ludźmi, bo potrafił to robić, a twarzą N. powinna być Katarzyna Lubnauer i reprezentować nas w mediach. Chcieliśmy, żeby to był podwójny team. Nie udało się – wspomina Skiba. 

9 grudnia w Warszawie ma się odbyć konwencja założycielska Teraz! Przewidziana jest ona na około 600 osób. Tuż po ogłoszeniu powstania Teraz! na konwencję zapisało się 190 osób.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama