Zdjęcie: materiały prasowe

„Pięć diabłów” to prawdziwa uczta dla zmysłów. Do obejrzenia w poniedziałek (30 stycznia) w kinie Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 w cyklu Kina Konesera. 

Francuski film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone „love story”, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z „Życia Adeli” Adèle Exarchopoulos).

Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Pięć diabłów” to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto „Avy” oraz współautorka scenariusza „Paryża. 13 dzielnicy”.

„Pięć diabłów” na ekrany polskich kin wszedł 2 grudnia 2022 roku. W poniedziałek (30 stycznia) film zobaczycie w rzeszowskim Heliosie przy al. Powstańców Warszawy 14. Początek o godz. 18:00. Bilety w cenie 25,90 zł (dzień przed seansem) i 28,90 zł (w dniu filmu), do kupienia na helios.pl.     

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama