Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w piątek wieczorem w Stalowej Woli zaatakował nożem 29-latka.

Informacje o zatrzymaniu sprawcy potwierdził nam po godz. 21:00 Piotr Walkowicz, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

– Okazało się, że sprawcą jest 32-letni mieszkaniec Stalowej Woli, a pokrzywdzony ma 29 a nie 58 lat. Ranny mieszkaniec Stalowej Woli w ciężkim stanie przebywa w szpitalu – powiedział Rzeszów News prokurator Walkowicz.

32-latka udało się zatrzymać bardzo szybko.

– Z pierwszych informacji wynikało, że nożownik zaatakował dwie osoby. Tą drugą osobą okazał się sprawca, który w pierwszym momencie nie chciał się przyznać do ataku. Twierdził, że sam został ranny, a nożownik uciekł – mówi Piotr Walkowicz.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 19:00 przed klatką schodową jednego z bloków na ulicy Dmowskiego w Stalowej Woli. 32-latek zaatakował nożem 29-letniego mężczyznę. Napastnik zadał mu cios w plecy. 

– Do zdarzenia doszło na tle nieporozumień towarzyskich. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina. 32-latek, który także odniósł obrażenia, był po użyciu alkoholu. Z jego udziałem trwają czynności – słyszymy w stalowowolskiej prokuraturze.

Bartosz Wilk z podkarpackiej policji poinformował, że funkcjonariusze zatrzymali również 29-letnią kobietę, która towarzyszyła 32-latkowi. Wilk twierdzi, że kobietę zatrzymano „do wyjaśnienia”. 

To już drugi atak nożownika w Stalowej Woli w ostatnich tygodniach.  Przypomnijmy, 20 października w galerii handlowej „Vivo”. 27-letni Konrad K. zaatakował nożami klientów galerii. Zadawał im ciosy w plecy, w brzuch, głowę i klatkę piersiową.

Do szpitala przewieziono 10 osób. Ataku nożownika nie przeżyła 51-letnia mieszkanka Grębowa, która zmarła w szpitalu. Konradowi K. postawiono zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób, połączony z zabójstwem jednej osoby

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama