Zdjęcie: materiały KWW Rozwój Rzeszowa

Konrad Fijołek zaczął drugą część kampanii. Od spotkania z mieszkańcami osiedla 1000-lecia. Ma się też pojawić na innych, choćby na „minutkę”. 

Spotkania z mieszkańcami Konrad Fijołek zapowiedział w poniedziałek, dzień po wyborach samorządowych. Fijołek wygrał pierwszą turę, zdobył 37,91 proc., w dogrywce wyborczej zaplanowanej na 21 kwietnia zmierzy się z Waldemarem Szumnym, kandydatem PiS. 

Fijołek we wtorek ruszył w teren, przed południem pojawił się na osiedlu 1000-lecia, przed domem kultury przy ulicy Kochanowskiego. Tu kampanię w 2021 roku prowadził też Marcin Warchoł, którego wówczas wspierał Tadeusz Ferenc. 

Słuchanie mieszkańców 

Zdjęcie: materiały KWW Rozwój Rzeszowa

Druga część kampanii prezydenckiej Fijołka ma się opierać głównie na spotkaniach z mieszkańcami na osiedlach. Na 1000-leciu towarzyszyli mu nowo wybrani radni, zarówno z Koalicji Obywatelskiej, jak i z Rozwoju Rzeszowa.

– Jesteśmy razem – podkreślał Konrad Fijołek, który nawet jeśli wygra wybory 21 kwietnia, to nie będzie miał zaplecza politycznego. Rozwój Rzeszowa zgarnął tylko pięć mandatów, KO będzie miała siedem. Wybory wygrało PiS, ale też musi szukać koalicjanta. 

We wtorek przy Fijołku byli też społecznicy, przedstawiciele rady osiedla, a także Jolanta Kaźmierczak (KO), do niedawna wiceprezydent Rzeszowa, obecnie dyrektor rzeszowskiego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Kaźmierczak teraz będzie też radną sejmiku.

Konrad Fijołek zapowiedział, że drugą część kampanii przeznacza na osiedlowe rozmowy z mieszkańcami. – O tym, co jest potrzebne, co już zrobiono. To także słuchanie tego, co się nie udało albo co jest bardzo potrzebne – mówił prezydent.

Zachęta dla działkowców 

Ogłosił, że od 10 kwietnia, w kierunku ogródków działkowych przy ul. Ciepłowniczej będzie jeździł autobus MPK nr 41. W dni robocze w godzinach 6.00-16:00 średnio jest jeden kurs na godzinę. Od tego tygodnia także w soboty, niedziele i święta, do 31 października. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Będą trzy przystanki z nawrotką na końcu ogrodów – zachęcał Konrad Fijołek. Prosił o uwagi, czy linia w weekendy i święta jest potrzebna, by łatwiej było dojechać do ogródków. Problem powstał po rozpoczęciu budowy Wisłokostrady i rozbiórki mostu Załęskiego. 

Podczas wizyty na osiedlu 1000-lecia, prezydent Fijołek obiecał jeszcze mieszkańcom dokończenie odnowienia parku przy ulicy Rycerskiej. Prace wstrzymano tam w 2019 roku, bo o zwrot upomnieli się byli właściciele terenu.

– W sądowej batalii z byłymi właścicielami mamy pierwsze sukcesy, że w większości uda się ten teren zachować. A jeśli nawet miałby wrócić do byłych właściciel, to myślę, że się porozumiemy i urządzimy ten teren – przewiduje Konrad Fijołek.

„Nie zostaniecie zwiedzeni”

Zdjęcie: materiały KWW Rozwój Rzeszowa

Nowo wybrani radni miejscy Bogusław Sak (Rozwój Rzeszowa) i Wiesław Ziemiński (Koalicja Obywatelska) apelowali do mieszkańców, by w drugiej turze wyborów na prezydenta poparli Konrada Fijołka. 

– Ma największe możliwości zdobywania środków unijnych – przekonywał Sak. – Nie zostaniecie zwiedzeni. Wszystkie rozpoczęte inwestycje uda się dokończyć. Będą kolejne – dodawał Ziemiński.

Jolanta Kaźmierczak zadeklarowała pomoc miastu w zdobywaniu pieniędzy na urządzenie terenów zielonych. Po wizycie na osiedlu 1000-lecia, Konrad Fijołek o 17:00 rozpoczął kolejne spotkanie, tym razem na Staromieściu, przed Szkołą Podstawową nr 13. 

Czy w drugiej części kampanii będzie na każdym osiedlu? Pewnie nie zdąży. – Chociaż minutkę na prawie każdym – planuje Fijołek. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama