Zdjęcie: Pixabay

Wzrasta liczba osób, które na Podkarpaciu są poddane przymusowej kwarantannie w związku z epidemią koronawirusa. 

Jak w poniedziałek poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, obecnie w naszym regionie kwarantannie poddano 6516 osób, pod nadzorem epidemiologicznym jest 6657 osób, w podkarpackich szpitalach przebywa 70 osób, u który podejrzewa się zakażenie Covid-19. 

Podkarpacki sanepid dotychczas wykonał 1200 testów na obecność koronawirusa. Badania potwierdziły zakażenie u 29 osób. Najwięcej do tej pory w powiecie leżajskim – 12, następnie mieleckim – 7, niżańskim – 3, po jednej osobie w powiatach: rzeszowskim, lubaczowskim, stalowowolskim, dębickim, jasielskim, tarnobrzeskim i krośnieńskim. 

Z powodu koronowirusa na Podkarpaciu zmarła jedna osoba – 67-letni mieszkaniec LeżajskaW piątek w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, zarażona koronawirusem. Śmierć 27-latki nie jest jednak wliczana do statystyk osób zmarłych z powodu Covid-19, bo przyczyną śmierci 27-latki była sepsa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W całej Polsce odnotowano do tej pory 649 zakażeń koronarowirusem, 7 osób zmarło. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 nowych zakażeniach, potwierdzono je poza Podkarpaciem. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama