Organizację ponad 200 wydarzeń rocznie obiecuje spóła HKO, która chce zostać operatorem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Dobiega końca proces negocjacji dotyczący koncesji na obsługę CWK.

Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska w Jasionce jest już na ukończeniu. Pozostały już tylko drobne prace i budowa obiektu za ok. 135 mln zł ma być zrealizowana do końca lutego.

Projekt CWK nazywany jest „gospodarczym sercem regionu” i ma szansę ożywić gospodarczo cały region Podkarpacia. To największy kompleks konferencyjno-wystawowy w naszym województwie. Jego wielofunkcyjność, dzięki podziałowi na część wystawienniczą i kongresową, pozwali na organizację szerokiego wachlarza imprez – konferencji, kongresów, specjalistycznych targów, wystaw czy spotkań biznesowych.

CWK będzie tętniło życiem?

Za zarządzanie obiektem będzie odpowiadał operator. Przetarg na obsługę obiektu ogłosił w zeszłym roku Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Zgłosił się jeden podmiot – HKO z Grupy Kapitałowej Trias.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że propozycja GK Trias dotycząca modelu zarządzania CWK jest bardzo atrakcyjna. Dzięki niej obiekt ma szansę tętnić życiem, operator zakłada docelowo ponad 200 wydarzeń rocznie i gwarantuje swoim doświadczeniem właściwą obsługę techniczną obiektu.

GK Trias ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu największymi obiektami w Polsce. Stale współpracuje z ponad 100 obiektami, realizując rocznie przeszło 1000 wydarzeń. Zarządza m.in. halą Azoty Arena w Szczecinie, zajmuje się obsługą takich obiektów jak Centrum Konferencyjne na Stadionie Narodowym, EXPO XXI, Stadion Energa Gdańsk czy stadion Legii w Warszawie.

W każdym z nich podnosi rentowność, obniża koszty funkcjonowania (m.in. optymalizuje koszty zużycia energii), zapewnia zarówno codzienne funkcjonowanie obiektu jak i sprzedaż powierzchni na wydarzenia komercyjne. Dzięki autorskim rozwiązaniom w zakresie sprzedaży biletów jest w stanie efektywniej dbać o wysoką frekwencję na organizowanych wydarzeniach.

CWK musi na siebie zarabiać

Grupa TRIAS chciałaby w Jasionce powtórzyć sukces nowo wybudowanej hali Azoty Arena w Szczecinie. Jako operator w 2015 roku zorganizował w niej ponad 100 imprez, w których wzięło udział ponad pół miliona ludzi.

– Doskonale rozumiemy, że przy tak ogromnej inwestycji obiekt musi na siebie zarabiać. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, wiemy jak przyciągnąć do CWK dużą liczbę wydarzeń – podkreśla Maciej Cłapiński, prokurent HKO (GK Trias).

– Zaproponowaliśmy Urzędowi Marszałkowskiemu ofertę obejmującą stały progres jeśli chodzi o liczbę wydarzeń. Jednocześnie gwarantujemy optymalizację kosztów działalności CWK. Chcemy, aby od pierwszych dni działalności biznesowej centrum Podkarpacia tętniło życiem – podsumowuje Cłapiński.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzja o wyborze operatora ma nastąpić do końca stycznia.

Inwestorem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce jest podlegająca samorządowi podkarpackiemu Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

CWK ma powierzchnię ponad 27 tys. m kw. Część kongresowa przypomina bryłę odwróconego stożka. W części wystawienniczej będzie przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7,5 tys. m kw.

KRZYSZTOF WÓJCIK

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama