Wielki sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej! Zaprojektowany przez nich łazik marsjański Legendary III okazał się najlepszy na świecie w zawodach, które odbyły się w USA.

[Not a valid template]

 

Drużyna Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej o swoim sukcesie poinformowała na Facebooku. Podziękowała sponsorem i uczelni za wsparcie oraz wszystkim, którzy trzymali za nich kciuki.

„Bez Was ten projekt by się nie udał! Przez czas zawodów nie mieliśmy chwili, aby cokolwiek napisać co u nas się dzieje. Mieliśmy kilka awarii. Dzień przed zawodami zapalił się nam łazik – kable dosłownie się zaświeciły. Siedzieliśmy codziennie do bardzo późna. Robiliśmy co tylko mogliśmy, aby w czasie kiedy mieliśmy wykonywać zadanie łazik był w pełnej gotowości. Walczyliśmy do samego końca! Obecnie jesteśmy bardzo zmęczeni, ale też bardzo szczęśliwi, ponieważ Legendary III jest najlepszym łazikiem na świecie!!!” – napisali studenci na Facebooku.

Na 500 możliwych punktów drużyna Legendary Rover Team zdobyła 460. Między nią a drugą drużyną BYU Mars Rover z amerykańskiego Brigham Young University było 89 punktów różnicy. Trzecie miejsce w zawodach zajęła także polska ekipa – zespół Scorpio z Politechniki Wrocławskiej.

Zawody łazików marsjańskich University Rover Challenge odbyły się na amerykańskiej pustyni w stanie Utah. Podczas zawodów drużyny brały udział w pięciu konkurencjach, z czego cztery były w terenie. Przy pomocy łazika należało sprawdzić dany obszar geologiczny, jak łazik radzi sobie przy konserwacji urządzeń, jak dostarcza pakunki w konkretne miejsce i jak radzi sobie z pokonywaniem przeszkód.

Podczas zawodów pojazd jest sterowany przez studentów-konstruktorów, którzy jedynie za pomocą kamery mogą obserwować działanie łazika.

Drużyna Legendary Rover Team i jej łazik Legendary III okazali się najlepsi na świecie w zawodach studenckich. To kolejny sukcesów studentów Politechniki Rzeszowskiej. Rok temu w tych samych zawodach zajęli trzecie miejsce.

W skład zwycięskiej drużyn wchodzą: Wojciech Gołąbek, Magdalena Kluz, Piotr Czachor, Filip Nycz, Łukasz Bereś, Michał Kieś, Sebastian Halota, Remigiusz Laszczak, Paweł Grad, Paweł Bola, Grzegorz Szpyra, Wojciech Łabuński, Radosław Gancarz, Paweł Mielniczek, Przemysław Michałowicz, Paulina Biedka, Arkadiusz Wyłupek, Łukasz Paradyło, Łukasz Pelikan, Arkadiusz Wyłupek.

W tym roku do zawodów University Rover Challenge zgłosiły się 44 zespoły z 8 krajów. Do finałów zakwalifikowały się 23 drużyny z 6 państw.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama