Na zdjęciu Ralph Kaminski. Fot. Materiały artysty

Nie na bulwarach, a w fosie Zamku Lubomirskich odbędą się w Rzeszowie cztery lipcowe koncerty w ramach Letnich Brzmień. 

O zmianie lokalizacji koncertów w środę poinformował organizator Letnich Brzmień – agencja Good Taste Production. Pierwszy koncert odbędzie się 24 lipca, wystąpi Ralph Kaminski. 28 lipca – Sobel, 29 lipca – Zalewski, a 31 lipca – Kwiat Jabłoni.

Pierwotnie rzeszowska odsłona Letnich Brzmień, czyli wakacyjnego cyklu ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach w Polsce, z 22 najpopularniejszymi artystami i artystkami, miała się odbyć na bulwarach. 

Nastąpiła jednak zmiana. Powodem są prace nad Wisłokiem – rozbudowa ścieżki biegowej. – Już w maju informowaliśmy organizatorów, że mogą być problemy z zorganizowaniem w lipcu koncertów na bulwarach – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Prace na bulwarach są na tyle zaawansowane (mają potrwać do końca września), że uniemożliwiają zorganizowanie aktualnie w tym miejscu koncertów.

Miasto podpowiadało organizatorom, że koncerty mogą przenieść w inne miejsca, do wyboru dali Park Sybiraków, gdzie odbyły się już dwie edycje Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury, Park Papieski lub fosa Zamku Lubomirskich.

By zorganizować Letnie Brzmienia w fosie, organizatorzy musieli podjąć rozmowy z Sądem Okręgowym w Rzeszowie, bo to do niego należy teren fosy. I organizatorzy takie rozmowy podjęli, zdecydowali, że Letnie Brzmienia przeniosą właśnie do zamkowej fosy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miejsce wydaje się idealne, Letnie Brzmienia nie powinny na tym ucierpieć. Dowodem są wydarzenia ESK 2022. To właśnie w fosie znajdował się klub festiwalowy, tam też odbył się m.in. rewelacyjny koncert projektu Electro East. Klimat fosy sprzyja takim wydarzeniom. 

Godziny wszystkich koncertów Letnich Brzmień nie zmieniają się, wszystkie wystartują o 20:00. Czy w związku z trwającymi robotami na bulwarach nie odbędzie się tam inny wakacyjny festiwal Re: Rzeszów Festival (20-21 sierpnia)? 

– Ten festiwal na bulwarach będzie – zapewnia Artur Gernand. Do tego czasu teren nad Wisłokiem ma być już na tyle zabezpieczony, że Re: Rzeszów Festival uda się tam zorganizować. Na bulwarach będą wtedy dwie sceny: Live i Taneczna.  

Cały czas trwa sprzedaż biletów i karnetów na oba festiwale. Na Letnie Brzmienia można je kupować za pośrednictwem strony letniebrzmienia.pl. Na koncerty Sobla ceny zaczynają się od 89 zł, pozostałych artystów od 99 zł. Karnety (3 koncerty do wyboru) są od 279 zł. 

Letnim Brzmieniom patronuje Rzeszów News. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama