Mariusza Michalika wciąż nie odnaleziono. Policja ponawia apel

Trwające już trzy miesiące poszukiwania zaginionego Mariusza Michalika nie dają rezultatów. Policja ponawia apel o pomoc w odnalezieniu 25-latka.

 

Pochodzący z powiatu staszowskiego w województwie świętokrzyskim Mariusz Michalik zaginął 5 stycznia br. Przed godz. 22:00 wyszedł z wynajmowanego mieszkania przy ulicy Grabskiego w Rzeszowie. Miał iść zapalić papierosa i już nie wrócił. Na następny dzień współlokator zobaczył, że Mariusza nie ma pokoju. Rodzina 25-latka powiadomiła policję. 

Poszukiwania z udziałem psów  

Najpierw poszukiwania prowadzili staszowscy funkcjonariusze, później przejęli je kryminalni z komendy miejskiej w Rzeszowie. Policjanci wspólnie ze strażakami wielokrotnie sprawdzali akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, Żwirownię oraz mniejsze zbiorniki. Strażacy przeszukiwali zbiorniki z wykorzystaniem sonaru oraz z udziałem płetwonurków.

Poszukiwania, dwukrotnie – w lutym i w marcu, prowadziła przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP. W tym tygodniu – we wtorek i w środę – akweny oraz tereny przybrzeżne sprawdzali przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze sprawdzają także szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Kontrolują dworce i przystanki autobusowe. Wielokrotnie przeszukano teren w pobliżu ul. Grabskiego i Kwiatkowskiego. Mariusza Michalika na własną rękę poszukuje także rodzina, która kilka razy organizowała akcję. 

Zapisy kamer bezużyteczne 

Kryminalni sprawdzili również kilkadziesiąt sygnałów od osób, które przypuszczały, że widziały 25-latka. – Z każdą taką osobą rozmawiali oraz sprawdzali zapisy monitoringu z miejsca i okolic, gdzie 25-latek miał być widziany. Niestety, do tej pory żaden z sygnałów nie potwierdził się – informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mimo to, prowadzący poszukiwania funkcjonariusze ponownie apelują do osób, które  wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, Żwirowni lub zalewu na Wisłoku – o kontakt. Być może, któraś z tych osób zauważyła coś, co może mieć znaczenia dla dalszych poszukiwań.

– Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu – podkreśla nadkom. Szeląg. 

Gdzie przekazywać informacje? 

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu Mariusza Michalika przekazujecie policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie, numer 47 821 3224 lub dyżurnemu komendy nr 47 821 3310 albo pod numer alarmowy 112. 

Rysopis Mariusza Michalika: ma 178 cm wzrostu, średnią budowę ciała, twarz owalną, oczy niebieskie, włosy krótkie, szatyn, uszy średnie, nos prosty, średni, uzębienie pełne. Na co dzień 25-latek nosi okulary. 

Zdjęcie: Materiały Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama