Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Dwie osoby powiązane z Młodzieżą Wszechpolską odpowiedzą za zakłócanie porządku podczas sobotniego Marszu Równości w Rzeszowie. Policjanci zatrzymali nacjonalistom jeden transparent. 

W Marszu Równości brało udział – według organizatorów – około 1500 osób. Uczestnicy parady wyszli sprzed mostu tęczowego. Na ich drodze stanęli działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy próbowali nie dopuścić do przejścia marszu. Rzeszowscy policjanci zareagowali błyskawicznie – zadymiarze zostali zepchnięci na pobocze.

Do kolejnej próby zablokowania Marszu doszło w okolicach ulicy Grunwaldzkiej, gdzie około 50 osób z Młodzieży Wszechpolskiej i zwykłych zadymiarzy próbowało nie dopuścić do przejścia uczestników parady. I tym razem policjanci nie patyczkowali się z kibolami.

Oprócz pseudokibiców z Rzeszowa, byli również z Dębicy i okolic Przemyśla. Rzeszowscy Wszechpolacy na Marsz ściągnęli również swoich kolegów z Krakowa. – W trakcie interwencji zostały użyte pałki i gaz. Nie było wyjścia – mówi Konrad Wolak, wiceszef Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Przy zabezpieczaniu Marszu Równości pracowało około 190 funkcjonariuszy, m.in. z oddziału prewencji. – 20 osób zostało wylegitymowanych – dodaje Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wobec dwóch osób, które protestowały przeciwko Marszowi Równości, policjanci skierują do sądu wnioski o ukaranie za zakłócanie porządku oraz znieważanie policjantów i bezprawne wpływanie na ich czynności służbowe. Policjanci zatrzymali także baner nacjonalistów z napisem „Miejsce pedała jest pod butem!”.

– Stało się to na wniosek organizatorów Marszu Równości, którzy treścią baneru poczuli się znieważeni. Baner został zabezpieczony na potrzeby postępowania. Do prokuratury prześlemy materiały, by oceniła, czy są podstawy do ścigania sprawców z urzędu. Jeżeli nie, to materiały przekażemy do sądu, gdzie sprawa będzie prowadzona z oskarżenia prywatnego – wyjaśnia Konrad Wolak. 

Policja szacuje, że na całej trasie Marszu Równości w różnych miejscach było łącznie około 300 kontrdemonstrantów. Oprócz Wszechpolaków i powiązanych z nimi kibolami, paradę oprotestowywali także obrońcy życia i członkowie kółek różańcowych.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

66 KOMENTARZE

 1. Może maszerować Boże Ciało to i może parada LGTB+ . Ateiści z Rzeszowa też mogą się na to krzywo patrzeć ale nikogo nie wyzywają.

 2. a ty co z nkwd jesteś że do dołu chcesz ludzi wsadzać ? czy cie czasem nie poje**ło ? i wy walczycie o równość ?

 3. MW nie napadła na nikogo tylko policja napadła na nich.
  Zwróć uwagę że ktoś dodaje zdjęcia w liku poniżej ośmieszając tych ludzi, na innych portalach widzę te same zdjęcia a transparent jest odwrócony dobrą stroną. Może mi to ktoś wytłumaczyć ? bo jak dla mnie ktoś tu kłamie.
  PS. Szanujmy się nawzajem i nie pałajmy nienawiścią do drugiego człowieka.

 4. Ja bym się trochę wstrzymał z takimi komentarzami jak ten. Szanujmy się nawzajem, a nie dawajmy się podsycać nienawiści jaką sieja ludzie o poglądach lewicowych.

 5. „tęczowi” nie byli agresywni, nie chcieli na nikogo napadać, w przeciwieństwie do faszystowskich klaunów.

 6. Faszystowskie pajace wielce zdziwione – myślą, że przez nienawiść i agresję mogą coś osiągnąć.
  Stosujecie przemoc więc sami w końcu stajecie się jej ofiarą. Uważajcie, bo za karę ktoś któregoś dnia wsadzi wam coś w tyłek.

 7. I wy walczycie o równość i demokracje? a gdzie wasz szacunek do drugiego człowieka ? można kogoś nie lubić, ale to co piszesz to przesada i nieprawda. Ciekawe czy ty byś nie płakał jakbyś dostał gazem ?…..

 8. To samo można powiedzieć o paradzie równości, po co ci „frajerzy” się zjechali. Mogła być tylko MW oni również mieli swoją demonstracje i wszystko było legalne. A że policja opowiedziała się tylko po jednej ze stron, to ludzie wyciągną wnioski w wyborach.

 9. Lewacki brukowiec ładnie sobie poczyna. Cenzuruje i usuwa co politycznie niepoprawne…

  Tak więc przechodząc do meritum;

  Napiszę wszystko od nowa w bardziej przystępny sposób:

  1. Czemu służą parady równości? Oczywiście niczemu innemu jak tylko prowokacji (pod przykrywką praw do wzajemnej miłości do wszystkich ludzi). Coś na zasadzie: „zobaczcie jacy jesteśmy zajebiści! Prosimy o atencję! Spróbujcie nam zabronić kochać się / robić sobie przyjemnie inaczej to zostaniecie prawilnie potraktowani gumową pałą i gazem.” Oczywiście przy tym bezczelnie pokazując „fuckery” (fakt z rzeszowskiej parady). Dziwicie się potem, że rodzi się nienawiść. Akcja – reakcja. A tak naprawdę to chodzi tutaj o promowanie przyjemności typowo cielesnej w formie dewiacji. Zaczyna wspierać to rząd.

  2. Kto za to płaci?

  No właśnie kto? To pytanie zostawiam otwarte. Ale za to wiadomo kto na to pozwolił: Pan Tadeusz Ferenc!

  3. Funkcjonariusze Policji chętnie w tym czasie pobyliby ze swoimi partnerami (płci przeciwnej) oraz ze swoimi dziećmi, zamiast osłaniać ten cyrk. Wyjechaliby w góry z dziećmi albo spędzili romantyczny wieczór z partnerami życiowymi. A tu co? Rozkaz: Ochraniać marsz równości!

  4. Kto przyjechał? Dziwacy z Warszawki i dumnie ogłosili że jest ich paręset.

  5. Homoseksualizm służy JEDYNIE do zaspokajania się seksualnie. Do niczego innego. Bo niby jak okazać miłość drugiej osobie? No jak? (nie wierzę, żeby na przytulaniu się skończyło). Normalni ludzie (czytaj facet i kobieta) są biologicznie przygotowani do prokreacji czyli rozmnażania się. A tu nie dość że że nie rozmnożą to się jeszcze zarażą brzydkimi chorobami (co oczywiście nie jest bez znaczenia dla ludzi hetero). To tyle. Tym razem zrobiłem sobie kopię więc będę wklejać jak zniknie. Innym też to polecam. STOP LEWACKIEJ CENZURZE.

 10. Czyli Ferenc wydał też pozwolenie na manifestacje nacjozjebów? To chyba ma rozdwojenie jaźni

  Douczcie się: miasto nie wydaje zgody na manifestacje, a jedynie przyjmuje zgłoszenie.

 11. rodzin tam nie było tylko chude koguty z wszypolskiej niedomyte brudasy, oszołomy co im z oczu źle patrzy, zachowywali się jak wsciekłe stado, kilku kiboli sterydów pakerów co uciekli w popłochu zanim marsz ruszył, kręcili się pod mostem jak Piotr który miał ochotę ale nie wiadomo na co? i tylu ich było widać, jeden rybak co na rowerze przyjechał w spodniach moro i krzyczał sam nie wiedział co, no i najwiecej było moherów od rydzyka z różańcem w ręce co modlili się o rodziny i dzieci nienarodzone, a gdy te dzieci chore, biedne, niepełnosprawne już się narodzą to o nich zapominają i rodziców na pastwe losu zostawiają, a na tacę księdzu i rydzyka nadal sypią, zamiast wspomóc potrzebujących. Natomist gdy osoby które walczą o swoje prawa wyjdą na miasto aby spokojnie przejśc w marszu wtedy krzyczą w niebogłosy, gdzie sens gdzie logika?, ludzie opamiętajcie się!!

 12. Kto płaci za obstawy meczy? i innych masowych zgromadzeń? Poza tym – gdyby nie troglodyci z mw nie byłoby potrzeby angażować policji…

 13. brawo za co? za to że się zbłaźnili i wyszli na głupka? takich to do dołu powinni wsadzić a nie ich chwialić przecież zbłaźnili się dużo krzyczeli ale i tak tęczowi wygrali bo robili co chcieli

 14. Rozumiem, że tęczowa chmara zapłaciła za obstawę 190 funkcjonariuszy z własnej kieszeni, tak jak robią organizatorzy np. na meczach, a nie z pieniędzy podatników? Jest gdzieś informacja o składkach uczestników?

 15. to nie były żadne policyjne prowokacje, tylko dziwne, że Policja tak delikatnie traktowała tych wsciekłych oszołomów, szarpali Policjantów, utrudniali pracę, blokowali marsz, obrażali wszystkich w koło a gdy raz gaz Policja psiknęła to uciekli tchórze, taka to ta Młodzież Wszech… jest? tylko obrażać i gdy w oczy trochę zapiecze potrafią uciekać? przecież to tylko pokazuje, że te osoby są bez honoru, na Policję krzyczeli wyzwiska, dziwne, że tylko 20 osób było wylegitymowanych i że tylko jeden miał rozwalony łeb, i jeszcze jakaż gruba świnka laska która również była z tymi bydlakami i fikała dziwne, że pałą nie dostała.

 16. i drugi link jak nieuki nie potrafiły nawet wypisanych na transparencie bredni trzymać w dobrą stronę, takich to mamy pseudo narodowców, Panie Boże chroń i zachowaj przed takimi osobnikami nasz kraj!!!

 17. zachęcam aby zaglądnąć pod linki i obejrzeć minę bohatera MW, osamotnionego Marcina K. gry od tyłu Policja go pukała przy radiowozie jaki był zadowolony i było mu przyjemnie…

 18. przecież ta młodzież wszechpolska to ludzie ograniczeni umysłowo, krzyczeli, grozili, a gdy ich przewodniczacego Marcina K. Policja trzymała pod radiowozem i przsestał fikać i miał łzy w oczach. Wystarczyło na nich popatrzeć, jak wściekłe psy się zachowywali, oczy mieli jakby nawiedzeni byli, albo z psychiatryka ich wypuszczono i swiat pierwszy raz na oczy widzieli. Policja i tak była dla nich pobłażliwa, bo takich tchórzliwych bydlaków powinni pałami konkretnie potraktować. Krzyczeli, że na marszu gejów jest sporo osób z poza Rzeszowa, a sami sprowadzili garstkę hołoty z okolicznych wiosek. Taka to oganizacja i taki to przeowdniczący co mało sie nie popłakał przy radiowozie jak był przyciśniety, a koledzy zamiast go bronić rozbiegli się po bokach, aby ich nie spotkał ten sam los. Ten sam Marcin K.zwoływał do śpiewania pieśni religijnej Boże coś Polskę, a nie znał ani słów i melodii tylko rycząc i ofiarnie tworząc nową melodię czytał tekst z kartki, taki to pseudo katolik, obrońca Polski przed osobami które w niczym nie zagrażały? Nawet transparent trzymali do góry nogami dopiero gry ktoś zwrocił im uwagę odwrócili jak należy. Takie zachowanie świadczy tylko o deb***iźmie tej organizacji MW. Te osoby na czele z Marcinem K. nigdy chyba nie były poza granicami kraju i wszystko co inne jest im obce, wstyd Panowie i tyle, z waszego krzyku i zdartych gardeł gdy pialiście jak koguty nie wyszło oprócz zbłaźnienia NIC. Dodam tylko, że taka w nich kultura, że potrafili wyrwać mikrofon dzienniarzowi TVN24 na rynku i gruby pustak z kapturem na głowie rzucił nim w okolicy ratusza o ziemię. Żenada młodzież wszechtempa!!.

 19. Glupis… i tyle! Art. 32. Zasada równości obywatela wobec prawa:
  1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
  2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

  Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

 20. Konrad Wolak i Adam Maruszak. Nie wstyd wam za podejmowanie wczorajszych absurdalnych decyzji, jako dowódcy policji?! Przysięgaliście na HONOR, składając przysięgę. To jest ten wasz HONOR?
  Po drugie. W Rocie Ślubowania jest: „(…)Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej(…)” – Wiecie Panowie policjanci, że homoseksualizm jest w Polsce niezalegalizowany i zabroniony konstytucyjnie? Kogo wy broniliście, tych z LGBT? Czy wasi zwierzchnicy w Warszawie wiedzą, jakie podejmujecie decyzje? Czas najwyższy by się dowiedzieli.

 21. Jacy kibole… jacy zadymiarze …tam byli po prostu NORMALNI ludzie , całymi NORMALNYMI rodzinami z NORMALNYMI dziećmi, starsze osoby, studenci, mieszkańcy Rzeszowa którzy nie życzyli sobie takich marszów w swoim mieście. Ja wszystko rozumiem ludzie którzy afiszują się ze swoją chorobą jaką jest homoseksualizm, potrzebują po prostu atencji, ale po co i dlaczego szukają jej w Rzeszowie, dla rozgłosu? Nie rozumiem tych ludzi.

 22. Zadymiarze?? kibole?? Jestem ciekaw co za !@##$$%%$# pisał ten artykuł i kto mądry go zatwierdził i upublicznił. Większych glupot juz dawno nie widzialem. Co lubicie podsycac cala sytuacje??? Bo przeciez policja nie miala tu żadnej winy co?? Pałować tych co nie trzeba to oni zawsze umieją…. nie macie sie czego czepic??? Ciekawe jak by sie zachowala taka mamusia z tatusiem którzy są za tą „tolerancją” jak by ich synus przyprowadzil sobie chlopaczka do domu a córka przyszla do domu z dziewczyna i oznajmila ze sie kochają. Tak dziecko popieramy to kochajcie sie i adoptujcie sobie dzieci. I popieram jednego z moich przedmówców…. lewackie media!!!! CHLOPAK I DZIEWCZYNA —> NORMALNA RODZINA!!!!!

 23. Pojawił się tekst na innym portalu o tytule Marsz LGBT w Rzeszowie – najazdem z Polski. Spór wielkich grup młodzieży. Tam sprawa przedstawiona jest trochę inaczej.

 24. Po co są w ogóle te marsze? Są pokazaniem: „popatrzcie jacy jesteśmy zajebiści. Mamy prawo do robienia sobie przyjemności, zarażania HIVem, pedofilii oraz zoofilii. A wy wam możecie dupy podcierać. A jak będziecie agresywni to was spałują i będziemy górą!” Czysta prowokacja. To się dziwicie zboczuchy czemu taka jest reakcja. Akcja – reakcja.

 25. i gdzie była Policja? obraźliwe gesty i prowokowanie umkły uwadze? Może ktoś ma fotki, trzeba je dołączyć do sprawy, przecież to też takie transparenty „mobilne” a jednak obraźliwe?

 26. 😉 popieram, transparent jednoznacznie informuje czego dotyczy (dla „nieczytatych” jest nawet obrazkowe wielojęzyczne) . To, że zdecydowana mniejszość wszędzie widzi nietolerancję i niewinny transparent…uderz w stół, a nożyce się odezwą

 27. Brawo Młodzież Wszechpolska. Brawo Resovia. Brawo mieszkańcy. Zrobienie kontrmanifestacji to była sprawa honoru, ludzkiej przyzwoitości i moralności !!
  Precz z FERENCEM I WYNATURZENIAMI !!!
  POLICJANCI – JAK WAM NIE WSTYD !!

 28. Nacjonalisci dali sie prowokowac jak dzieci. Powini stosowac to samo co tamci zglaszac wszystko co ich obraza np goscia z obrazkiem Jezusa pod tenczowa flaga jako obraze uczuc. Myslcie troche prowojuja was chowaja sie za policja a wy sie z policja szarpiecie dostajecie zarzuty i macie pretensje do policji.
  Ps proponuje skierowac cos przeciw autorowi tego artukulu za okreslenie was kibolami

 29. Nacjonaliści i MW według Rzeszów-News to kibole i zadymiarze, natomiast geje to takie piękne, kolorowe motylki, co przyleciały na chwilkę do Rzeszowa, żeby w końcu do naszego zacofanego miasta przyszła wiosna, żeby wszyscy się kochali i całowali po d…

 30. Odsuńmy FERENCA z jego radnymi z Rozwoju Rzeszowa od władzy – od koryta. JUŻ TEJ JESIENI ! TO ONI WYDALI TĘ DECYZJĘ, BY PARADA RÓWNOŚCI PRZESZŁA ULICAMI RZESZOWA !!!

 31. Można by powiedzieć był marsz, przyszli i poszli i nic się nie stało ale w poniedziałek Punkt Konsultacyjno Diagnostyczny HIV/AIDS na Wierzbowej (nomen omen obok kolorowego mostu) gdzie można anonimowo zrobić test znowu będzie oblężony.

 32. Chwileczkę.
  Uczestnicy Parady Równości wychodzili z mostu przy swojej piosence reprezentatywnej „antifa HOOLIGANS”, kierując środkowe palce do uczestników kontrmanifestacji, po czym – po przejściu kilku kroków dalej krzyczeli do nich „tolerancja”. Chciałbym zadać pytanie, czy uczestnicy Parady Równości to są ludzie zdrowo-umysłowo?

 33. Jak ostatnio pod Ratuszem ta hołota ze zniczami znieważała Znak Polski Walczącej to Policja była ślepa. Idą wybory, czas odsunąć lewicę od władzy w Rzeszowie.

 34. POprawne media się odezwały…zadymiarze, kibole, 1500 osób…wyczuwalna akceptacja „nie patyczkowania się”, gdyby nie patyczkowali się w drugą stronę, pewnie byłby wrzask słyszalny na cała Polskę, a może nawet w UE?
  Sami zaklinacze piszę „rzetelne” artykuły na tym portalu?

 35. Dlaczego zarekwirowano baner? Przecież każdy rowerzysta wie że miejsce pedała jest pod butem rowerzysty. Gdzie tu jakieś złamanie prawa? Jedzie masa krytyczna to tysiące pedałów pod butem.

  Przecież równie dobrze policjantom powinno się zarekwirować pochwy na broń bo organizatorom
  Marszu Równości przez obsceniczne pokazywanie pochwy mogli poczuć się znieważeni.

 36. Bardzo dobry i rzetelny artykuł, ale tych kontrdemonstrantów nie było 300. W większosci miejsc, protestowały te same osoby. Przemieszczali się z miejsca na miejsce, zakłócając Marsz. Sam marsz był super pozytywną imprezą. Czekam na kolejny!

Comments are closed.