Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu kadr z filmu "Boisko"
Reklama

39 krajów, 69 tytułów, setki bohaterów i historii… Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kinolub” po raz trzeci zaprasza na wyjątkowe spotkania ze sztuką filmową z całego świata. Festiwal po raz pierwszy odbędzie się w Rzeszowie.

Festiwal „Kinolub” odbędzie się w dniach 1-14 czerwca w czterech miastach i miasteczkach na Podkarpaciu. Od 1 do 7 czerwca pokaz filmowe będą w kinie Końkret w bieszczadzkiej Zatwarnicy, od 5 do 8 czerwca w kinie Kosmos w Dębicy, a od 11 do 14 czerwca w Rzeszowie – w Wojewódzkim Domu Kultury oraz w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy.

W tym samym czasie, co w Rzeszowie, festiwal będzie także w Boguchwale – w Miejskim Centrum Kultury.

– Na program składają się projekcje najnowszych i najlepszych filmów z całego świata oraz wydarzenia towarzyszące – warsztaty, spotkania z twórcami – poinformowała Marta Kraus, dyrektor Festiwalu „Kinolub”.

Filmy, które zobaczycie na „Kinolub”, poruszają tematy ważne nie tylko dla rodziców, opiekunów czy pedagogów, ale i dla samych dzieci i młodzieży. Dorastanie, odpowiedzialność, radzenie sobie ze stratą czy odrzuceniem, chwile euforii, podejmowanie decyzji i przyjęcie ich konsekwencji – to niektóre z poruszanych w dziełach tematów.

Artystyczne filmy z różnych zakątków świata udowodnią, że choć dzieli nas spora odległość geograficzna, kłopoty mamy podobne. Różnią nas sposoby jedynie ich rozwiązania. Jak z problemami radzą sobie rówieśnicy w Afryce, Azji, Australii, Amerykach lub rubieżach Europy? Sprawdźcie sami!

Tytuły zostały podzielone na kilkanaście zgrupowanych tematycznie sekcji. W każdej z nich czekają wartościowe, interesujące oraz inspirujące filmy, które prowokują do rozmów. Poprzez oznaczenie wieku, łatwo dobrać odpowiednie pasmo dla konkretnej grupy wiekowej. Nie zabraknie też projekcji filmów familijnych.

Wszystkie filmy są w polskiej wersji językowej. Filmy dla widzów do 14. roku życia mają polskiego lektora, filmy dla starszych – napisy.

Dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Organizatorem festiwalu jest Fundacja IKS, działająca od 2014 roku w obszarze edukacji filmowej młodych.

Program „Kinolub” w WDK w Rzeszowie możecie sprawdzić TUTAJ. Dla grup powyżej pięciu osób obowiązują rezerwacje, których można dokonywać TUTAJ lub dzwoniąc na numer: 504 015 202. 

Rezerwacje na seanse w Muzeum Dobranocek przyjmowane są pod numerami telefonów: 17 748 36 51, 17 852 57 15. Poniżej program festiwalu w Muzeum. 

Zdjęcie: Materiały organizatorów
Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama