Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Znamy wyniki ankiet na temat zamknięcia ulicy 3 maja w Rzeszowie dla ruchu samochodowego. Zdecydowana większość mieszkańców jest za wprowadzeniem zakazu.

W poniedziałek w ratuszu ogłoszono wyniki ankiet. Można je było wypełniać w tamtym tygodniu. Mieszkańcy odpowiadali na pytanie: „Czy jesteś za całkowitym zamknięciem ruchu pojazdów mechanicznych na ul. 3 Maja?”. Do wyboru były dwie krótkie odpowiedzi: „tak” lub „nie”.

Ankiety wypełniło 2139 osób. Za wprowadzeniem zakazy było 1726 osób (80,69 proc.). Przeciwko było 409 (19,16 proc.).

Zgodnie z zapowiedziami ratuszami, który był pomysłodawcą zamknięcia ruchu samochodowego na ulicy 3 Maja, zakaz będzie obowiązywał po zakończenia remontu deptaka. Prawdopodobnie stanie się to od następnego poniedziałku (10 lipca). W tym tygodniu rozpoczną się odbiory wykonanych prac przez Strabag. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wprowadzenie zakazu oznacza, że ulicą 3 Maja nie będą mogli jeździć właściciele lokali przy deptaku, mieszkańcy ulicy a także kierowcy, którzy mają przepustkę do poruszania się w strefie A. Takie prawo zachowają tylko samochody służb uprzywilejowanych, np. policji, straży pożarnej, czy karetki pogotowia ratunkowego.

Zakaz nie podoba się przedsiębiorcom i mieszkańcom ul. 3 Maja. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama