Reklama

Niespodziewana decyzja rządzącej Rzeszowem większości – wygląda na samobójstwo polityczne. Prezydent był na sesji nieobecny.

Dzisiejsza sesja Rady Miasta Rzeszowa przyniosła niespodziewane rozstrzygnięcie. I nie jest to strzał w stopę czy w kolano, wygląda raczej na strzał w głowę z bliskiej odległości.

Z samego rana lewica z Platformą ściągnęli z porządku obrad projekt uchwały autorstwa PiS dotyczący wejścia Rzeszowa do programu Mieszkanie Plus. W piątek Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło ten pomysł, w poniedziałek prezydent Rzeszowa ustnie poparł, za co poseł PiS podziękował, bo to najszybszy sukces PiS w tej kadencji, a dziś zdjęli temat z sesji.

Przypomnieć należy, że w projekcie uchwały o przystąpieniu miasta do programu Mieszkanie Plus były odpowiednie zapisy o dopuszczeniu miasta do udziału w tym programie i o przekazaniu gruntów miejskich na rzecz Skarbu Państwa z przeznaczeniem pod budowę mieszkań na wynajem z dojściem do własności. Najszybciej w naszym województwie akces do tego programu zgłosiły 3 miasta: Stalowa Wola, Nowa Dęba i Dębica. Rzeszów miał szansę być czwartym miastem z Podkarpacia, a na takie mieszkanie czekają dziś w naszym mieście tysiące młodych ludzi. I tu taka niespodzianka.

Projekt uchwały nie był zupełnie polityczny, nie atakował nikogo, wspierał kierunek działań rządowych i dawał szansę na realizację inwestycji mieszkaniowych, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji mieszkaniowej bardzo wielu mieszkańców naszego miasta. I został wcześniej jednomyślnie zaopiniowany pozytywnie przez merytoryczną komisję!

To nie jest krzywda wyrządzona autorom pomysłu z Prawa i Sprawiedliwości – nam chodziło o niezwłoczne zgłoszenie miasta do programu, co miało poprawić sytuację mieszkaniową wielu rzeszowian.

Do czego zaprowadzą nas te walki polityczne?

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

 1. Drogi wyborco,
  ponieważ byłem na sesji od początku, to stwierdzam:
  1. Projekt uchwały złożyło z wyprzedzeniem PiS, co jest potwierdzone w biurze pieczęcią, kluby PO ani SLD nie składały w tej sprawie projektów.
  2. Rano na sesji głosami lewicy i Platformy ściągnięto ten temat z obrad (14 osób), PiS protestowało (10 osób), są wydruki głosowania imiennego.
  3. W uchwale dotyczącej przystąpienia miasta do programu Mieszkanie Plus jest paragraf o dopuszczeniu udziału miasta w tym programie i o przekazaniu w formie darowizny gruntów miasta, zaś wykonanie miało być powierzone prezydentowi, projekt uchwały dostępny jest w Internecie.
  4. W uzasadnieniu PiS nawiązywało do planów rządowych i mówiło o niezwłocznym zgłoszeniu miasta z uwagi na konieczność poprawy sytuacji mieszkaniowej wielu rzeszowian.

  To są fakty udokumentowane materiałami przesłanymi z wyprzedzeniem do każdego radnego (do 25 osób) przed sesją, a gdzie widzi Pan kłamstwa? Proszę podać konkrety, a nie rzucać pomówieniami. Jak mogła być przyjęta uchwała, jeśli rządząca większość nie dopuściła do głosowania nad nią, wyrzucając temat w ogóle z obrad?

 2. Wychodzi właśnie kto burakiem jest.Rzeszów żeby przetrwał musi się rozwijać a przez takich “res”buraków którzy nie są otwarci na nowe możliwości będziemy ciągle na szarym końcu.
  Gratuluję zacietrzewienia…

 3. Ten artykuł wydaje się być całkowitym zaprzeczeniem tego co podają wszystkie inne lokalne media, że program został przyjęty lecz z wniosku prezydenta Ferenca, a nie PiSu. Czyli program jak najbardziej będzie realizowany, z tym, że nie odtrąbi za to sukcesu rzeszowski PiS. Znaczy to mniej więcej tyle, że pan Szumny zwyczajnie kłamie.

 4. Nie nazywaj się “Rzeszowiakiem” czereśniaku, bo jak byś nim był, to miałbyś mieszkanie z dziada pradziada w Rzeszowie.
  Oraj więc dalej tatusiowe pole, a do Rzeszowa to w niedzielę po sumie do galerii przyjeżdżaj z innymi burakami.

 5. Dobrze,że cały program z plusem pójdzie za kilkanaście miesięcy do kosza.Ponieważ DUŻO osób pobierających 500+ to LENIE (wykręcanie się hasłem ,,bo nie opłaca się pracować) jest utrzymywanych z podatków i reszty danin płaconych przed przedsiębiorców…..LENISTWO I TYLE.I powiem z góry….Kto takim ludziom zabronił zakładania własnych firm?!

 6. Brak mi słów na takich imbecylów którzy myślą tylko o sobie.Ludzie młodzi czekają na takie inicjatywy ale nie bo rządzący naszym miastem widać nie mają w tym interesy dla siebie…
  Brak słów…

Comments are closed.