Motocykliści oficjalnie rozpoczęli sezon i utopili marzannę [ZDJĘCIA]

Około 1,5 tysiąca osób wzięło udział w topieniu marzanny przez podkarpackich motocyklistów. Sezon motocyklowy oficjalnie wystartował.

 

Rzeszowskie ulice były w niedziele opanowane przez motocyklistów. Nie bez powodu. Przed południem motocykliści zrzucili marzannę z Mostu Zamkowego w Rzeszowie i utopili ją w Wisłoku. Parking przy hali Podpromie pękał w szwach. Pierwsze oficjalny zlot fanów dwóch kółek zorganizowało Forum Podkarpackich Motocyklistów.

– Szacujemy, że w zlocie wzięło udział ok. 950 motocyklistów. Przyjechali ludzie z całego Podkarpacia, ale byli także z sąsiednich województw: lubelskiego i świętokrzyskiego. Wiosnę przywitało z nami sporo mieszkańców. W wydarzeniu uczestniczyło łącznie około 1,5 tys. osób – mówi Arkadiusz Janik z Forum Podkarpackich Motocyklistów.

Celem zlotu była integracja środowiska motocyklistów oraz bezpiecznej jazdy. – Jazda motocyklem to pasja, która łączy ludzi. Frekwencja nas pozytywnie zaskoczyła, ale to też dzięki temu, że pogoda była rewelacyjna – dodaje Arkadiusz Janik.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama