Zdjęcie: Pixabay

Czterech z 10 studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy wrócili do Polski z chińskiego Wuhan, na Podkarpaciu zostały objęte nadzorem epidemiologicznym. 

O nadzorze epidemiologicznym studentów poinformował w poniedziałek (27 stycznia) dr Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. 

Na Podkarpacie wróciło dotychczas czterech studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy byli w 20-osobowej grupie przebywającej od września zeszłego roku na studiach na uniwersytecie w Wuhan. 

– Wszystkie osoby poddane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia. Osoby przebywające aktualnie na terenie województwa są zdrowe, a dla bezpieczeństwa objęto ich nadzorem epidemiologicznym – poinformował dr Adam Sidor. 

Dodał, że w najbliższym czasie planowany jest powrót na Podkarpacie kolejnej osoby. Jak informowaliśmy w sobotę, Wuhan zdołało dotychczas opuścić 12 studentów, 8 nadal przebywa w kampusie uniwersytetu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Z 12 osób 10 wróciło już do Polski. Dwie pozostałe są w drodze do naszego kraju. Z tej dziesiątki 9 jest w Polsce, a jedna, zgodnie z planem, wyjechała do jednego z krajów Unii Europejskiej. Ona jest objęta monitoringiem – powiedział nam w poniedziałek prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej.

W niedzielę wieczorem do Polski wróciło dwóch studentów PRz, a w sobotę trzech, którzy trafili na obserwację do szpitala zakaźnego w Warszawie. Według najnowszych doniesień, koranowirus zabił w Chinach już ponad 80 osób, a ponad 2700 jest nim zarażonych.

W poniedziałek po południu radio RMF FM podało, że polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowuje ewakuację Polaków z chińskiego Wuhan.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama