Reklama

57 najlepszych fotografii będzie można zobaczyć w Rzeszowie podczas wystawy zdjęć Grupy Fotograficznej „Street Dogs of Poland”. Wystawa będzie czynna od 1 do 21 lipca.

[Not a valid template]

Wystawa stanowi podsumowanie drugiego roku istnienia Grupy Fotograficznej „Street Dogs of Poland”, która została założona na Facebooku w styczniu 2014 roku. Obecnie skupia ona ponad 4 tys. polskich pasjonatów fotografii ulicznej mieszkających w Polsce, a także w wielu innych zakątkach świata.

Na Facebooku SDoP regularnie publikowane są najlepsze i najciekawsze prace członków Grupy. Jej nadrzędnym celem jest promowanie polskich autorów oraz polskiej fotografii ulicznej. Aktualnie jest to największa polska Grupa Fotograficzna skupiająca pasjonatów tego rodzaju fotografii na portalach społecznościowych.

W 2015 r. Grupa „Street Dogs of Poland” zrealizowała pierwszą swoją wystawę fotograficzną „30 wymiarów fotografii ulicznej- rok 2014”, która odbyła się w kilku miastach Polski i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony autorów jak i oglądających.

Organizatorzy postanowili w tym roku kontynuować przegląd najlepszych prac w formie wystawy, tym razem w szerszej formie.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 57 fotografii, w tym wyselekcjonowanych spośród około 360 fotografii wyróżnionych w roku 2015 tytułem „zdjęcia dnia” Galerii SDoP (i ponad 2 tys. wyróżnionych samą publikacją w Galerii), a także prac honorowych członków Grupy (Chris Niedenthal, Jacek Bonecki, Damian Chrobak).

Wiele z prezentowanych prac zostało docenionych w międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja do oglądnięcia tak wielu świetnych fotografii wybitnych fotografów w jednej galerii.

Wystawa była prezentowana w tym roku w Gdańsku, Warszawie oraz Bielsku Białej. Rzeszów będzie kolejnym miejscem, gdzie będzie można ją obejrzeć. Zdjęcia prezentowane będą od 1 do 10 lipca w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego przy ulicy Matejki 10.

Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 1 lipca o godz.18:00. Wystawa została objęta honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: