Od piątku Rockowa Noc i Faine Misto! 15 koncertów przez trzy dni! [PROGRAM]

Reklama

Po pierwszym Re: Rzeszów Festival, czas na kolejny duży festiwal w stolicy Podkarpacia. Od piątku do niedzieli (26-28 sierpnia) Rockowa Noc i Faine Misto!

 

Na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej przez trzy dni wystąpi 15 zespołów. 

Koncertom towarzyszyć będzie Przegląd Zespołów Konkursowych, czyli występy młodych kapel, które będą walczyć o statuetkę Tadeusza Nalepy, nagrodę pieniężną, godziny do wykorzystania Estrada Studio i pełny koncert trzeciego dnia festiwalu.

W tym roku do przeglądu zgłosiła się rekordowa liczba zespołów – 93. Jury wyłoniło pięć grup: Ziembul, Keymakers, Kinless, Punched Orange, Stonage Full Of Sun. Przegląd rozpocznie się w drugi dzień festiwalu (sobota, start o godz. 17:00). 

 

17. edycja Rockowej Nocy w Rzeszowie w tym roku łączy się z Faine Misto, jednym z największych festiwali rockowych na Ukrainie, który odbywał się w Tarnopolu. Rosyjska agresja na naszego wschodniego sąsiada spowodowała, że FN będzie w Rzeszowie. 

Dochód ze sprzedaży biletów i karnetów z pierwszego dnia festiwalu (26 sierpnia) zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Zagrają: Karna (hucul metal), Space of Variations (electronic metal)Ignea (melodic metal) oraz Stoned Jesus oraz Sick Solution.

Gwiazdą piątkowego Faine Misto i headlinerem całego trzydniowego festiwalu będzie fińska grupa folk-metalowa Korpiklaani, która właśnie wypuściła nową, specjalną piosenkę dedykowaną Ukrainie i premierowo zagra ją w Rzeszowie. 

Dwa kolejne dni to koncerty znanych polskich grup. W sobotę (27 sierpnia) zagrają: Mr.Pollack, KSU, Proletaryat, Jesus Chrysler Suicide i Dezerter. Koncerty poprzedzi wspomniany Przegląd Zespołów Konkursowych. Koncerty zakończy nocne ognisko. 

W niedzielę (28 sierpnia) Rockowa Noc i Faine Misto rozpocznie się od występu laureata przeglądu, potem na scenie zameldują się: Simplicity, Tides From Nebula, Turbo, Riverside. Ostatni dzień festiwalu także rozpocznie się o godz. 17:00. 

Festiwalowi będzie towarzyszyć Rock City, czyli miasto w mieście. Będzie strefa garażowa, w strefie Monster Energy zaplanowano spotkania z gwiazdami imprezy, swoją strefę POGOdzinach będą mieli motocykliści. Będzie pole namiotowe na 1000 miejsc.

Częścią festiwalu będzie „Puls Rockowej Nocy”. 27 sierpnia, o godz. 10:00, na parkingu salonu Harley-Davidson przy ulicy Ludwika Chmury 4 zaparkuje krwiobus. Ci, którzy oddadzą krew, otrzymają karnet na koncerty. O 15:00 ruszy parada motocyklistów. 

Bramy festiwalu będą otwierane o godz. 15:00. Wejście od strony ul. Poznańskiej (boczna ul. Podkarpackiej).

Bilety jednodniowe kosztują 69 zł, dwudniowy karnet (27-28 sierpnia) – 119 zł, trzydniowy – 179 zł. Bilety na miejscu festiwalu będą o 20 zł droższe. Bilety i karnety dostępne są na ticketmaster.pl. Dzieci do 12. roku życia wchodzą bezpłatnie (z legitymacją szkolną).

Pole namiotowe od piątku do niedzieli kosztuje 40 zł. Organizatorami Rockowa Noc X Faine Misto są: miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Faine Misto, Arto Music&Media. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

PROGRAM FESTIWALU

Zdjęcie: materiały organizatorów

Piątek (26 sierpnia):

– 16:10 – Sick Solution

– 17.:20 – IGNEA

– 18:30 – Space of Variations

– 19:40 – Stoned Jesus

– 20:50 – KARNA

– 22:20 – Korpiklaani

Sobota (27 sierpnia):

– 17.00 – Start Przeglądu Zespołów Konkursowych

– 19.00 – Mr. Pollack

– 20.00 – Ogłoszenie wyników konkursu

– 20.20 – Jesus Chrysler Suicide

– 21.20 – Proletaryat

– 22.30 – Dezerter

– 23.50 – KSU

– 01.00 – Afterparty przy ognisku – Bartłomiej „Gibson” Filip solo

Niedziela (28 sierpnia):

– 17:00 – Koncert Laureata Konkursu

– 18:00 – Simplicity

– 18:40 – Tides from Nebula

– 20:00 – Turbo

– 21:40 – Riverside

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama