Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

– Jesteśmy gotowi, aby takie wielkie wydarzenie odbyło się w Rzeszowie w Jasionce w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym – zapowiedział w „Panoramie” Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Jacek Kurski, prezes TVP, ogłosił, że 54. Krajowy Festiwal Piosenki odbędzie się w innym mieście. Tę decyzję podjął po tym, jak prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, wypowiedział TVP umowę na organizacje imprezy, która miała się odbyć w dniach 9-11 czerwca.

Niedoszły festiwal zamienił się w farsę, bo z udziału w imprezie zaczęli masowo rezygnować polscy artyści na znak protest przeciwko temu, że Kayah znalazła się na nieoficjalnej „czarnej liście” TVP. Sama wokalistka zrezygnowała z występu w opolskim amfiteatrze, a potem ruszyła lawina.

Jacek Kurski jeszcze w tym tygodniu ma ogłosić gdzie Festiwal się odbędzie. Wśród chętnych miast, które chcą zastąpić Opole są Rzeszów, Stalowa Wola, Kielce i Koszalin.

We wtorkowym wydaniu „Panoramy” potwierdził chęć organizacji takiej imprezy w stolicy Podkarpacia Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. – Na pewno jesteśmy gotowi, aby takie wielkie wydarzenie odbyło się w Rzeszowie – w Jasionce w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym – mówił marszałek.

Informację te również potwierdza Tomasz Leyko, rzecznik marszałka. – Jesteśmy w pełni gotowi na zorganizowanie takiej imprezy, jaką jest 54. Krajowy Festiwal Piosenki. CWK i opolski amfiteatr to jednak dwa różne obiekty, więc trzeba liczyć się z tym, że formuła festiwalu zostanie zmieniona – tłumaczy Leyko. – Póki co nie ma co jeszcze dzielić skóry na niedźwiedziu – kwituje krótko.

W ratowanie „twarzy” TVP po ewidentnej kompromitacji władz publicznej telewizji samorząd podkarpacki chce się włączyć nie bez przyczyny. Podkarpacie to jedyny region w Polsce, w którym rządzi PiS. Podobnie się ma w przypadku Stalowej Woli. Tam prezydentem miasta od 2014 r. jest Lucjusz Nadbereżny, działacz PiS, należący do wiernych „żołnierzy” partii Jarosława Kaczyńskiego.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce, do którego Władysław Ortyl zaprasza władze TVP z festiwalem, jest własnością samorząd podkarpackiego i wizytówką Podkarpacia. Powstało w sąsiedztwie lotniska za ok. 155 mln zł.

Budynek CWK składa się z dwóch części: wystawienniczej z powierzchnią wystawową ponad 16 tys. m kw., oraz kongresowej – z salą kongresową na 864 osoby, dwoma salami konferencyjnymi na 220 i 190 osób, 13 mniejszymi salami na 20-52 osoby i pokoju narad na 33 osoby.

CWK zostało oddane do uroczyście oddane do użytku 23 czerwca 2016 r. Wystąpiła wówczas Justyna Steczkowska.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.