Zdjęcie: 4Lomza.pl
Reklama

Krzysztof Bałata został powołany na stanowisko dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Jak poinformował Tomasz Leyko, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, w poniedziałek podczas posiedzenia Zarządu Województwa Podkarpackiego zapadła decyzja o zatrudnieniu Krzysztofa Bałaty na stanowisku dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie im. Świętej Jadwigi Królowej.

– Nowy szef placówki rozpocznie pracę w najbliższy piątek – podał w komunikacie Tomasz Leyko. Tego samego dnia zaplanowano konferencję z udziałem Krzysztofa Bałaty.

Krzysztof Bałata na stanowisku dyrektora szpitala przy ul. Lwowskiej zastąpił Janusza Solarza, który przez 16 lat stał na czele placówki. Solarza odwołano na początku marca br. z powodu rosnących długów szpitala, które dzisiaj przekraczają 20 mln zł.

Do momentu powołania nowego dyrektora szpitalem kierowała Justyna Lis, która startowała w konkursie na nowego dyrektora Klinicznego SW nr 2 w Rzeszowie.

W konkursie startowały trzy osoby. Oprócz Justyny Lis i zwycięzcy Krzysztofa Bałaty, brała w nim udział także Ewa Lipińska. Komisja konkursowa kilka tygodni temu rekomendowała na stanowisko dyrektora Krzysztofa Bałatę a w poniedziałek zatwierdził ją Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Krzysztof Bałata to pochodzący z Tarnobrzega były dyrektor Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Był nim w latach 2010-2013. W ostatnim czasie Bałata był dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Jest absolwentem Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, gdzie studiował na wydziale górnictwa i geologii.

Krzysztof Bałata przez 10 lat dozorował także kopalnię siarki Machów k. Tarnobrzega. Był również był prezesem spółki prawno-finansowej GB Unia, a w latach 2007-2008 jako prezes zarządu kierował spółką akcyjną Szpitale Rodzinne w Warszawie. 

szpitallwowska

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama