W piątek Festiwal „Piosenka w Meloniku”. Zaśpiewają wokaliści z całej Polski

Reklama

42 wokalistów z 27 miejscowości wystąpi podczas piątkowego VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

 

Gala Finałowa odbędzie się w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. Festiwal rozpocznie się o godz. 11:00 od przesłuchań najmłodszych uczestników (13-15 lat) „Piosenki w Meloniku”. Przed jury i publicznością wystąpi dziewięciu młodych wokalistów. Od godz. 11:45 zaplanowane są występy wokalistów w kategorii 16-18. Zaśpiewa 19 finalistów.

Między 13:20 a 15:40 zaplanowane jest przerwa obiadowa i obrady jury, a potem od 15:45 rozpoczną się przesłuchania wokalistów w III najstarszej kategorii wiekowej – 19+. Wystąpi 14 wokalistów. Drugie obrady jury rozpoczną się o 16:45 i potrwają do 17:45. Wyniki zostaną ogłoszone o 18:00, a po nich odbędą się indywidualne konsultacje finalistów z jury. 

Najwyżej oceniony uczestnik „Piosenki w Meloniku” otrzyma nagrodę Grand Prix w wysokości 2000 zł. Tegoroczna edycja festiwalu jest pierwszą o zasięgu ogólnopolskim. Do pierwszego etapu festiwalu zgłosiło się 106 wokalistów z 52 miast z całej Polski. Festiwalowe jury zakwalifikowało do finału 42 uczestników z 27 miejscowości, którzy wykonają przed publicznością popularne piosenki aktorskie, filmowe i musicalowe.

Wokalistów oceni i nagrodzi gwiazdorskie jury w składzie: Robert Janowski (piosenkarz, aktor filmowy, teatralny i musicalowy, prowadzący teleturniej muzyczny „Jaka to melodia”), Mieczysław Szcześniak (wokalista, kompozytor), Łukasz Zagrobelny (wokalista, artysta związany z Teatrem Muzycznym Roma, laureat nagrody ESKA Music Awards) i Jacek Ścibor (tenor, prof. UR dr hab. sztuk wokalnych, wykładowca Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego).

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Organizatorem „Piosenki w Meloniku” jest Rzeszowski Dom Kultury. Honorowego patronatu festiwalowi udzielili prezydent Rzeszowa, marszałka podkarpacki oraz wojewoda podkarpacki.  „Piosenkę w Meloniku”  wspierają Wydział Muzyki UR, kino Zorza, firma CAR-RENTAL.PL oraz Subway i Greinplast.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama