Zdjęcie: Facebook. com / Piotr Milewski
Reklama

Wędruje, pisze, fotografuje i chętnie opowiada o swoich podróżach, ale też o życiu. Piotr Milewski przyjedzie do Rzeszowa w niedzielę, 22 października. Można się z nim spotkać i porozmawiać.

Piotr Milewski będzie czekał na spotkanie w kinokawiarni Kino za Rogiem o godz. 17:00. Najpierw opowie o życiu i pracy w Kraju Kwitnącej Wiśni, później będzie można z nim porozmawiać i kupić jego książki. 

Wstęp jest bezpłatny, ale wcześniej trzeba zarezerwować miejsce na stronie: www.kzrcafe.pl. 

Piotr Milewski mógłby obdzielić swoim życiorysem wiele osób. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Był nauczycielem akademickim, handlowcem w japońskim przedsiębiorstwie, pomocnikiem kucharza na obozie dla niepełnosprawnych umysłowo w USA i świętym Mikołajem podczas targu bożonarodzeniowego w Sapporo.

Podróżował po Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce. Dziewięć lat spędził w Japonii. A teraz pisze. Po polsku, angielsku i japońsku. I fotografuje. Tak opowiada historie.

Jest autorem kilku książek. Dwa lata temu napisał „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”. Wcześniej „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat”, „Dzienniki japońskie. Zapiski z Roku Królika i Roku Konia”, i „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”. 

Jest też trzykrotnym laureatem Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”, był również nominowany do nagrody magazynu „National Geographic Traveler”. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama