Policja zajęła się kierowcą, który jeździł ścieżką rowerową wzdłuż Żwirowni

35
Reklama

Policjanci ustalają kierowcę, który w minioną sobotę samochodem jeździł ścieżką rowerową wzdłuż rzeszowskiej Żwirowni.

 

Policja sprawą zajęła się po naszej publikacji. Wcześniej sygnał o tym, że kierowcy robią sobie skrót, gdy ulica Kwiatkowskiego jest zakorkowana, otrzymaliśmy od jednego z naszych stałych Czytelników. Obecność samochodów na ścieżce rowerowej to nie jedyny problem. Kierowcy urządzają sobie także drifty na plaży.

Personalia kierowcy, który jeździł w sobotę po ścieżce dla rowerzystów, ustalają funkcjonariusze Referatu ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

– Policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające w celu ustalenia sprawcy wykroczenia pod kątem niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych – poinformował nas nadkom. Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej KMP. 

Kierowcy grozi 100-złotowy mandat i 1 punkt karny. Jeżeli mandatu nie przyjmie, policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie. W tym przypadku kierowca przez sąd może zostać ukarany grzywną w wysokości nawet 5 tys. zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
Powiadom o
z zawodu Leon
z zawodu Leon

łał batonie to raczej ty się pędzisz w takich spędach w pierwszym rzędzie ,ogarnij se nachy z zamkiem na d….sku

kites
kites

Od około 30 lat tak się dzieje i z każdym pokoleniem jest tylko gorzej. Oczywiście nie generalizuję.

atris
atris

Parę postów wyżej @Igor mądrze napisał co należałoby zrobić, żeby kara za taki wyczyn stała się naprawdę dotkliwa.
Jeśli rzeczywiście kodeks przewiduje za takie zachowanie tylko 100 zł i 1 pkt karny.

łał
łał

Leon wrócił z marszu równości nieco spięty

mak gajwer
mak gajwer

“WIESNIAK” -to nie miejsce zamieszkania – a styl bycia i umysłu… wyjedzcie na stara 4ke zobaczycie co ci z RLA wyprawiaja…. zaznaczam, iz cale zycie mieszkalem w Rzeszowie, moi rodzice sa czystymi Rzeszowianami – dziadkowie Lwowianami ( tak na wyrost pisze, zeby zaraz sie jakis nie obudzil, ze rodzina ze wsi….)wyprowadzilem sie na wies jakis czas temu , mam podobnych sobie za sasiadow… , lecz wyjatek stanowia tez tacy, ktorzy sprowadzili sie z wiochy zabitej decham, do wsi podrzeszowskiej i kropia miastowych ze hoho, a sloma co rusz wylazi z “mokasynkow” – i co rusz trzeba im przypominac z jakiej… Czytaj więcej »

Wł.
Wł.

A dlaczego się nie płaci za rzeczywista ilość wyprodukowanych śmieci w danym gospodarstwie? Ja widzę po sąsiada h jak dużo produkują śmieci choć jest ich tylko 2 osoby. Nas jest 3 ale tyle nie ma. Uważam że powinna być waga. Zabierają ważą i odpowiednie służby obciążają dane gospodarstwo.

Paola
Paola

Mam ogromną prośbę i apell do redakcji:
Pomijając fakt co zostało poczynione, i nie roztrząsając tego co można było jeszcze zrobić proszę was droga redakcjo abyście śledzili temat na bieżąco i opisali wyrok w artykule.
Taka wasza postawa da nadzieję na dotkliwy wykrok, który wybije z głowy tego typu pomysły temu kierowcy, a także będzie jednocześnie przestrogą dla innych delikatnie mówiąc nie do końca poważnych kierowców.

Rafał
Rafał

Jeżeli te Szympansy na mnie by trafiły to ja zrobiłbym zdjęcia potwierdzające wykroczenie, a następnie zadzwonił na policję z opisem samochodu poruszającego się danym miejscu i wdanym kierunku i zaznaczył przy zgłoszeniu że zachowanie kierowcy daje podstawy do podejrzenia iż jest pod wpływem środków odurzających. Zapewniam iż na sygnale by po niego przyjechali.

Iwona
Iwona

Jestem zbulwersowana postawą osoby robiącej zdjęcie, że nie wezwała policji! Z oceny zdjęcia i zachowania można poddać ich stan w wątpliwy. Osobiście to powinna policja przyjechać z pobrać im krew czy nie są pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Ula
Ula

Dokładnie w tej dwudziestoparoletniej szczerupie na pewno znajdzie się kupę punktów obligujących do zatrzymania dowodu rejestracyjnego-) Straż miejska niech zgłosi że znalazła plamy oleju i zleci jeszcze policji kontrolę techniczną samochodu. Lukratywnie byłoby, gdyby sprawa trafia do sądu i są zlecił przeprowadzenie ekspertyzy. Prawdopodobnie auto trafiłoby na Załęże lub Rudną bo koszty usunięcia usterek przekroczą jego wartość.

Igor
Igor

Na zdrowy rozsądek powinien zapłacić mandat min. 1000,00PLN plus pokrycie kosztów zniszczenia. Osobiście to zleciłbym jeszcze poddanie auta szczegółowej ekspertyzie. Terenówki są drogie w utrzymaniu i zazwyczaj po zakupie wsiury oszczędzają na czym się tylko da, w związku z tym jest wysoce prawdopodobne że ten 20 letni szczerup rzyga olejem ze wszystkich możliwych szpar a opona to pewnie 10 letnia każda inna.

z zawodu Leon
z zawodu Leon

do virus- cienki jesteś nygusie jak cyk komara nie napinaj się w necie bo ktoś cie znajdzie po ip i obciągniesz berło lamusie z wichury

fantom
fantom

A jak wtedy policja wjedzie by pijackie burdy rozganiać ?

virus26
virus26

Trzeba wiedzieć i gdzie tanie tory do driftu w Rze są hahaha

Obywatel
Obywatel

Łał. Za 100 zl i jeden punkt to ja tez jutro tam wjade swoim rumplem i bede sławny…. Ale bede maczo… Nawet palca nie bede musiał pokazywać i bede bohaterem w swoim miescie…
Te kary to mnie powalają z nóg. Dlatego tak pielęgnujemy chamstwo i brawure na drodze… To dlatego w ostatnim czasie na drogach tylu ludzi ginie bo kar nie ma bolesnych za naginanie przepisów… Oj powinno bardziej boleć.

Kicia
Kicia

Od jutro robię tam sobie skrót więcej wydam na paliwo jadąc Kwiatkowskiego stojąc w korku
co tam sto złotych będę Eko w innowacyjnym mieście

Rzeszowiak
Rzeszowiak

Jak by policja chciała to by mu dowalila grubo, bo jazdę samochodem po ścieżce rowerowej i chodniku można podciągnąć pod zagrożenie w ruchu drogowym (do 1000 zl mandatu) oraz za niszczenie zieleni 500zl czyli zgodnie z polskim prawem propozycja 1000zl 🙂 Lub za stworzenie zagrożenia zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami i skierowanie sprawy do sądu A tam to już można dostać na wesoło:)
TYLKO POLICJA MUSIALA BY CHCIEC !!!!

Dragstar
Dragstar

Za “palec” mozna mu jeszcze parę słówek przywalic

Aj waj
Aj waj

A wez idz sie utop w wisloku pisiorze chory

Trójka
Trójka

Taryfikator jest niesprawiedliwy – poza Polską za te 30 km/h więcej zapłaciłbyś fortunę.
Dlatego nasi kierowcy po przekroczeniu granicy zmieniają się w drogowe aniołki 🙂

iz
iz

A może by tam postawić słupki uniemożliwiające wjazd samochodom???? Proste i skuteczne rozwiązanie, co wy na to?

Bilbo
Bilbo

Od co najmniej 20 lat mówi się o podniesieniu wysokości mandatów.
I ŻADNA, ale to ŻADNA partia będąca w tym czasie u władzy nawet o tym nie pomyślała.
Bo to skutkuje utratą władzy na wiele lat, kierowców jest zbyt dużo by im się narazić.
I dlatego mamy takie mandaty – 100 zł i JEDEN (1) punkt

gość
gość

Jak ten człowiek ma własna działalność gospodarczą to taką stówką zapala codziennie cygaro. A posiadacze aut terenowych to nie jest raczej biedna grupa społeczna i do pośredniaka takim autem nie jadą się podpisać.
Pewnie groźby policji tylko go rozbawiły 🙂

Gość
Gość

Za 100 zł to będzie się przed znajomymi chwalił jaki to kozak z niego, to też sygnał dla innych, że kary za takie wieśniactwo nie ma. No i w sumie mieć artykuł o sobie za takie pieniądze to też dobra cena – tak to niestety może odebrać.

sem
sem

Stówka to nie kara a wręcz zachęta. A gdzie kara za zniszczenie trawnika?

Oj ta nasza policja sie nie popisała zabardzo.

taka prawda
taka prawda

Ale wiesniak prostak i primityw!! masakea! Przyjehal wiesniak do miasta! widac slychac i czuc!!

J
J

100 zł? To przecież około 1/4 kwoty jaką ten delikwent płaci na stacji paliwowej za tankowane pustego zbiornika do pełna, zatem to żadna kara!. O wiele dotkliwszą karą byłoby gdyby ten delikwent miał jeszcze pokryć koszt rekultywacji/przywrócenia zniszczonego terenu do stanu z przed wjazdu owego samochodu. A na pewno z miłą chęcią któraś z firm zajmująca się ogrodniczymi tematami wykonałaby taką usługę i wystawiła fakturę. PS W sumie to uzmysławia jak ten taryfikator jest niesprawiedliwy, ponieważ przekraczając prędkość powiedzmy o 30 jest 6pkt i buli się 300! a tu się okazuje że można całymi kilometrami jezdzić po scieżce, niszczyć trawnik… Czytaj więcej »

Jasnowidz
Jasnowidz

Nie widzicie ze idzie anarchia? Ze narod zbydlecal? Ze nie ma szacunku do niczego ani nikogo?

falafel
falafel

To bardzo wysoka grzywna. Teraz ta ścieżka będzie pod wybitnym nadzorem Milicji bo można “kasować” porządnie. Wyrobia statystyki ze hoho. Brawo.

Piotr
Piotr

Chyba ktoś się pomylił o jedno 0 w punktach i kwocie mandatu. 100 zł to śmiech i potencjalnych buraków niczego to nie nauczy. Najbardziej przykre jest to, że taki jeden z drugim nie widzi nic złego w swoim postępowaniu. Ale cóż wieśniak ze wsi wyjdzie, ale wieś z wieśniaka nigdy.

gość
gość

I bardzo dobrze! Takich buraków uczyć kultury nawet 1-nym pinktem i stówką!

liamt
liamt

Śmiesznie niska kara za niszczenie mienia. Powinien być za zniszczenie trawnika ukarany jeszcze kosztem nowego. Ciekawe czy gdyby znaleźć pęknięcia w chodniku nie dałoby się za zniszczenie tego pociągnąć do odpowiedzialności. A przynajmniej niech się wloczy po sądach i traci kasę na prawników. Czemu tylko mandat. No i nieobyczajowe zachowanie…

prawicza 4rp
prawicza 4rp

proponuję karę śmierci.
prewencyjnie.

Typowo
Typowo

Co z tego, że mógł ludzi rozjechać i w ogóle masakra by była gdyby kogoś potrącił, a ze skutkiem śmiertelnym to już w ogóle, a patrząc na ten czyn co już zrobił, to jeszcze burak by uciekał na 100% 🙂 100zł i 1 punkt karny haha, śmieszne.

gość
gość

w sumie za 100 zł więcej się znajdzie debili chcących poszaleć na plaży przy oczku wodnym