Reklama

Gra frisbee, joga, fitness w starej fontannie na bulwarach – to tylko kilka z wielu propozycji, mieszkańców Rzeszowa do aktywnego wypoczynku i promowania zdrowego stylu życia.

Na platformie społecznej Dobre Pomysły zakończył się projekt „Zaproponuj aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu”. Jego celem było zachęcenie mieszkańców Rzeszowa do aktywnego spędzania wolnego czasu, uprawiania sportów oraz promowania zdrowego stylu życia.

Projekt celowo odbywał się przez wakacje. – Były dobrym momentem, by poprawić samopoczucie oraz zdrowie nadwyrężone przez intensywną pracę, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz niezdrowe odżywianie się. Mieszkańcom Rzeszowa zaproponowaliśmy, by czas wolny wykorzystali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – mówi Magdalena Krupa, instruktor Fitness Point Rzeszów.

W ramach projektu rzeszowianie zamieścili różne propozycje. Wymienili interesujące gry i zabawy z dyskiem frisbee i lotkami, bule i badminton. Nie zabrakło także propozycji ćwiczeń: na gumowych piłkach oraz jogi i tai-chi z Dalekiego Wschodu.

Bardziej aktywni sugerowali skorzystanie z siłowni na świeżym powietrzu w rzeszowskim Street Workout Parku, a także ćwiczenia i fitness, które odbywają się w starej fontannie na bulwarach. Jeszcze inni podali alternatywę w postaci rowerów wodnych i kajaków na Wisłoku.

Projekt zgromadził 16 ciekawych pomysłów. Użytkownicy oddali prawie 150 głosów. – Niektóre z pomysłów mogą być wdrożone do realizacji przez grupy nieformalne, miłośników ćwiczeń, grupy inicjatywne np. w postaci zbiorowych warsztatów jogi, ćwiczeń tai-chi lub piłkach gumowych. Może ktoś będzie zainteresowany, by jeden z pomysłów realizować pisząc projekt o dofinansowanie – mówi Rafał Białorucki ze Sprinet Polska, firmy współtworzącej platformę.

Autorzy 10 najlepszych propozycji, które otrzymały najwięcej punktów w głosowaniu, otrzymają jednodniowe wejściówki do klubu Fitness Point Rzeszów, które trzeba będzie wykorzystać jeszcze w tym miesiącu. Dostaną także napoje izotoniczne i będą mogli bezpłatnie skorzystać z solarium.

Platforma Dobre Pomysły to internetowa platforma społeczna, która działa w oparciu o zasady crowdsourcingu. W swoim założeniu gromadzi dobre pomysły i rozwiązania od społeczeństwa, które mają wspierać rozwój miasta.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.