Osiem identycznie oznakowanych samochodów Hyundai i dwa 9-osobowe busy będą stały od poniedziałku (1 września) na lotnisku w Jasionce. To nowe taksówki w porcie lotniczym. Zapowiada się wojna przewozowa.

Nowe taksówki należą do firmy „Idea Cars”, która zastąpi tradycyjne taksówki w Jasionce, którym port wynajmował miejsca postojowe przy terminalu pasażerskim. W maju tego roku władze portu wypowiedziały umowę obecnym taksówkarzom, a ich miejsce zajmą nowe samochody nowej firmy przewozowej.

Dotychczasowym taksówkarzom się to nie podoba. Twierdzą, że władze lotniska nie wyznaczyły im miejsca, z którego będą mogli zabierać pasażerów. Teoretycznie mogą stać na ogólnodostępnym i bezpłatnym parkingu, ale nie mogą na nim wykonywać działalności gospodarczej.

Taksówki „Idea Cars” będą dla pasażerów dostępne od poniedziałku już od godz. 5:00 rano. Na początek podróżni korzystający z lotniska będą mieli do dyspozycji osiem nowych samochodów Hyundai i40 oraz dwa 9-osobowe busy marki Ford Transit.

– W zależności od natężenia liczby pasażerów możemy zwiększać ilość aut. Pasażer za kurs będzie płacił u kierowcy. Będzie mógł również zapłacić nie tylko gotówką, ale też kartą płatniczą – mówi rzecznik „Idea Cars”. Nazwiska nie chce podawać, bo obawia się konkurencji, której nie podoba się nowy gracz na rynku przewozowym w Jasionce.

Taksówki też na telefon

Taksówki „Idea Cars” będą jeździły w jednakowych barwach i z oznakowaniami lotniska w Jasionce. Co ważne, cena za przejazd z lotniska na dowolny adres w Rzeszowie będzie taka sama – wynosi 59 zł. W godzinach nocnych (od 22:00 do 5:00) opłata wzrasta o 20 zł. Kierowcy „Idea Cars” będą mieli jednakowe ubrania i mają posiadać komunikatywną znajomość języka angielskiego.

Tradycyjne taksówki zostały wyparte z Jasionki, bo pasażerowie skarżyli się, że kierowcy zawyżają ceny kursów. Szczególnie, gdy z taksówki korzystali obcokrajowcy, którzy nie raz musieli za wybitą cenę na taksometrze zapłacić, ale w euro. Teraz tego problemu nie będzie, bo cena będzie stała.

Taksówkę „Idea Cars” można zamówić pod dom, dzwoniąc na numer: 17 862 60 05. W ciągu dwóch tygodni zostanie uruchomiony nowy numer 919 777. Dojazd taksówki do domu będzie w cenie kursu na lotnisko w Jasionce.

Zablokują nowe taksówki?

„Idea Cars” obawia się inauguracji w Jasionce, bo dotarły do nich informacje, że rzeszowscy taksówkarze zapowiedzieli blokadę dróg dojazdowych dla nowych taksówek do lotniska.

– Mam jednak nadzieję, że strajk nie odbije się negatywnie na naszym pierwszym dniu działalności. Szkoda, że taksówkarze nie chcieli się z nami dogadać. Nie podobało im się to, że nasi pracownicy muszą chodzić w uniformach. Dodatkowo, nie byli zachwyceni wymogiem, który według nas jest konieczny. Przy współpracy z międzynarodowym portem lotniczym kierowcy muszą znać język angielski – dodaje rzecznik „Idea Cars”.

Pasażerowie nowymi taksówkami na lotnisku będą mogli jeździć nie tylko na trasie Rzeszów – Jasionka. Jeżeli ktoś wybierze kurs gdzieś dalej, to zostanie doliczona dodatkowa opłata 9,9 zł plus 3,9 zł za każdy przejechany kilometr.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama