Zdjęcie: materiały Szpitala Miejskiego w Rzeszowie
Reklama

Wybudowana za ponad 7 mln zł pracownia usprawniła funkcjonowanie szpitala – twierdzi jego dyrekcja. Leczenie jest teraz szybsze i bardziej skuteczne.

Badania nowym rezonansem w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie rozpoczęły się w czerwcu. To sprzęt Signa Artist firmy GE Healthcare. Do końca września pracownia zrobiła ich już prawie 1000. Przyjmowani są tu pacjenci oddziałów i izby przyjęć szpitala miejskiego oraz kierowani przez lekarzy poradni specjalistycznych.

– Rezonans magnetyczny jest jednym z najdokładniejszych urządzeń do przeprowadzania diagnostyki obrazowej – mówi Grzegorz Materna, dyrektor szpitala. 

Rezonans ma m.in. cewki giętkie, które potrafią dopasować się do każdej okolicy ludzkiego ciała oraz umożliwiają wykonanie badań pacjentom pooperacyjnym np. po operacjach jamy brzusznej lub z pooperacyjnymi obrzękami kończyn. Nowa technologia skraca czas skanowania, daje wysoką jakość obrazu oraz pozwala na wykonanie badań artrografii RM.

Szerokie możliwości diagnostyczne znacząco poprawiają komfort badanych. – Rezonansem  wykonujemy głównie badania głowy, szyi, kręgosłupa, jamy brzusznej, miednicy, kości, stawów i MRCP – wyjaśnia dyrektor Materna. – Otwarcie pracowni znacząco podniosło jakość leczenia w naszym szpitalu i usprawniło funkcjonowanie oddziałów – przekonuje.

Pracownia rezonansu posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Informacje na temat rejestracji i jej funkcjonowania można uzyskać w Rejestracji Pracowni Diagnostycznych na poziomie „0” Szpitala Miejskiego lub telefonicznie, pod numerem: 17 86 110 31 wew. 397. Pracownia jest na poziomie „-1” w budynku szpitala.

Stworzenie pracowni kosztowało 7,1 mln zł. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama