Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Do końca listopada br. przy nowym targowisku przy ulicy Dworaka w Rzeszowie powstanie 160 nowych miejsc postojowych.

Zanim jeszcze nowe targowisko przy ul. Dworaka zostało uruchomione kupcy obawiali się, że zabraknie miejsc parkingowych, zwłaszcza w niedzielę, gdy na plac przyjeżdżają tzw. kupcy jednodniowi. Przy targowisku, którego budowała pochłonęła ponad 8,5 mln zł, powstał parking na 200 pojazdów. Szybko jednak okazało się, że miejsc jest za mało. 

Nowe targowisko działa od dwóch tygodni, a ruch w niedzielę jest niesamowity, miejsc parkingowych brakuje, a policjanci są zmuszeni kierować ruchem, aby utrzymać płynność w rejonie ul. Dworka.

– Nie spodziewaliśmy się takiego oblężenia. Po dwóch tygodniach funkcjonowania targowiska w nowym miejscu widzimy  jednak, że cieszy się ono powodzeniem wśród kupców, których jest już o kilka procent więcej niż tych z  ul. Dołowej. Obecnie liczba handlujących przy ul. Dworaka zbliża się do 500 – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Ratusz zdecydował o utworzeniu w rejonie targowiska nowego parkingu. 160 nowych miejsc postojowych ma być ulokowanych między ul. Dworaka a Wisłokiem, na drugiej nitce. Teren ten zostanie utwardzony. Urzędnicy twierdzą, że nowy parking powstanie do końca listopada br.

Szacunkowy koszt inwestycji to około 100 tys. zł.

Jeśli zaś chodzi o miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych ratusz zapewnia, że one są i będą do dyspozycji już od najbliższej niedzieli. – Miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż ul. Dworaka, aby był do nich łatwy dostęp. Od niedzieli nie powinno być problemu z   parkowaniem – twierdzi Maciej Chłodnicki.

Na nowym targowisku do dyspozycji handlarzy jest 58 pawilonów jedno-, dwu-, trzymodułowych.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama