Zdjęcie: Jakub Dworak / Rzeszów News
Reklama

Panta Koina z Lublina, Royal Age z Warszawy, Mr. Moon z Krakowa, K.A.C. z Krakowa, Insist z Leżajska i Fern Eyes z Rzeszowa – to finaliści konkursu młodych zespołów, które zagrają podczas XIII edycji festiwalu Rockowa Noc.

Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych Rockowa Noc odbędzie się 22 września na rzeszowskich bulwarach. Gwiazdą będzie legenda polskiego rocka – zespół Illusion.

Nieodłącznym elementem Rockowej Nocy jest też konkurs dla młodych zespołów, które nie mają kontraktów z wytwórniami fonograficznymi, a dzięki tej imprezie mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 27 zespołów z całej Polski. Jury, któremu przewodniczyła Bożena Kwasnowska-Krok, wybrało pięciu finalistów. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Jury miało trudne zadanie, by wybrać finałową „piątkę”. Do finału ostatecznie zakwalifikowały się zespoły:

Panta Koina z Lublina – zespół od 2009 r. tworzy autorską muzykę punk rockową z elementami m.in. metalu, alternative oraz post-punk. W warstwie lirycznej dominują teksty autorskie, ale zespół wykonuje także muzykę do poezji.

Royal Age z Warszawy – grupa łączy w sobie wiele gatunków muzyki metalowej: w ich twórczości słuchać wpływy doom metalu, a także miejscami thrash i death metalu. Kapela miesza ciężkie brzmienia z religijnymi tekstami.

Mr. Moon z Krakowa – to energiczna mieszanka mocnego, południowego hard rocka i nieprzewidywalnego, emocjonalnego rock&rolla. Ich wielkimi atutami są energia, jaką dzielą się na scenie oraz chwytliwe melodie i teksty.

K.A.C. z Krakowa –to stosunkowo młody zespół, którypowstał w styczniu 2018 roku, choć członkowie zespołu to dość doświadczeni muzycy, którzy swoje umiejętności rozwijali w poprzednich projektach. 

Insist z Leżajska – to zespół 5 facetów, których łączy pasja słuchania i tworzenia dobrej, mocnej muzyki. Ich autorski materiał opiera się głownie na ciężkich brzmieniach i wpadających w ucho riffach opatrzonych solidnym perkusyjnym groovem. 

W konkursie Rockowa Noc przyznawane są dwie nagrody: Statuetka Nalepy przyznawana przez jury oraz Nagroda Publiczności, którą przyznają słuchacze Polskiego Radia Rzeszów w głosowaniu SMS-owym. Przegląd zespołów konkursowych rozpocznie się o 16:30 na scenie rzeszowskich bulwarów. 

Jak zagłosować na swój ulubiony zespół?

Zespoły zakwalifikowane do finału można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Głosowanie SMS-owe rozpoczęło się 14 września i potrwa ono do 22 września do godz. 18:15, jednak głosowanie nie może zostać zamknięte przed zakończeniem prezentacji ostatniego zespołu.

Aby zagłosować trzeba wysłać SMS na numer 71601 (koszt 1,23 zł brutto), w treści wiadomości wpisując nazwę festiwalu, czyli Rockowa Noc oraz nazwę zespołu, na który oddajemy głos: rockowanoc.nazwazespołu. Głosujący mogą wysłać nieograniczoną liczbę wiadomości. Wyniki zostaną ogłoszone ok. 19:30 podczas finału Rockowej Nocy. 

Oprócz zespołów konkursu finałowego na scenie w tym roku zaprezentują się także zespoły: Skazani (laureat poprzedniej edycji konkursu) oraz Brown – rzeszowska grupa rock-metalowa, która na swoim koncie ma kilkaset zagranych koncertów oraz trzy studyjne albumy, a już niebawem światło dzienne ujrzy ich najnowsze wydawnictwo – „Trzy słońca”.

Na koniec zagra wspomniany Illusion. Ich utwory, jak „Nóż”, „Vendetta” i „Wojtek” pokolenia polskich gitarzystów grają z zamkniętymi oczami.

PROGRAM ROCKOWEJ NOCY 2018

– 16:30 występy finalistów konkursu

– 18:30 – koncert zespołu Skazani

– 19:30 – ogłoszenie wyników konkursu

– 19:45 – koncert zespołu Brown

– 21:00 – koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Illusion

Opr. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: