Rockowa Noc 2023! Homo Twist, P.PiG, Supervoid Messengers i „Gibson”

Znamy już pełny skład 18. edycji Rockowej Nocy w Rzeszowie! Wśród ostatnich ogłoszonych artystów jest Homo Twist z Maćkiem Maleńczukiem. 

„Homo Twist, P.PiG, Supervoid Messengers i Bartłomiej „Gibson” Filip zamykają lineup najgłośniejszej 18-stki w kraju!” – poinformowali organizatorzy Rockowej Nocy 2023.

Impreza odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Na Rockowej Nocy zagrają też: Ga-Ga/Zielone Żabki, W.S.K., Frontside, DopelordNocny Kochanek, Dziwna Wiosna, „WaluśKraksaKryzys” i Vader.

Reaktywacja Homo Twist

 

Organizatorzy festiwalu – Estrada Rzeszowska i agencja Arto Music&Media – teraz podali,  że na Rockowej Nocy zagra także reaktywowany w tym roku przez Maćka Maleńczuka krakowski Homo Twist. Maleńczuk do Homo Twist zaprosił nowych muzyków. 

P.PiG z kolei to rzeszowska grupa rap-core’owa, którą w 2016 roku założyli: Marcin Pomorski i gitarzysta Kamil Fila, a potem dołączyli do nich: Łukasz „Luc” Zawada (bas) i Jakub Bandura (perkusja).

Supervoid Messengers to też rzeszowski zespół, powstały w 2017 roku, grający post-rock, z elementami transu. SM tworzą: Artur Zedanja (gitara basowa, sampler) Kuba Dyrkacz (perkusja), Marcin Kipisz (gitara elektryczna) i Michał Wijowski (gitara elektryczna).

Z kolei Bartłomiej „Gibson” Filip, dobrze znany rzeszowskiej publiczności, przez lata grał w różnych lokalnych zespołach. W 2017 r. razem z Biegunem Zachodnim wydał „Pamiętaj Kim Byłeś”, natomiast w 2014 r. jako basista dołączył do mieleckiego zespołu Mr. Pollack.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Zdjęcie: materiały organizatorów

Przegląd i wielkie ognisko 

Rockową Noc 2023 poprowadzi Olaf Deriglasoff. Największa 18. w Polsce to zabawa do białego rana, dlatego w nocy z 25 na 26 sierpnia zostanie rozpalone wielkie ognisko, przy którym grane i śpiewane będą największe rockowe hity. 

Nieodłącznym elementem Rockowej Nocy jest Przegląd Zespołów Konkursowych. Młoda zdolna krew powalczy o nagrodę finansową i statuetkę założyciela Breakout – Tadeusza Nalepy. Ze sceny popłyną autorskie kawałki młodych kapel i ich aranżacje mistrza Nalepy.

Rockowa Noc nie zamyka się na żadne rockowe i metalowe brzmienia. W strefie atrakcji dodatkowych organizatorzy zaplanowali m.in. strefę spotkań z artystami, rockotekę, strefę motocyklistów, czy strefę atrakcji dla dzieciaków. Nie zabraknie strefy gastronomicznej. 

Bilety i karnety (od 50 zł) na Rockową Noc 2023 możecie kupować na: Rockowanoc.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl i Going. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama