Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Ga-Ga/Zielone Żabki

Punkowa legenda: Ga-Ga/Zielone Żabki oraz rzeszowski skład W.S.K. dołączyli do listy artystów, którzy wystąpią na Rockowej Nocy 2023 w Rzeszowie.

Organizatorzy – Estrada Rzeszowska, miasto Rzeszów i agencja Arto Music&Media –  wcześniej podali, że na festiwalu (25-26 sierpnia) zagrają metalcore’owa grupa Frontside i metalowy Dopelord, Nocny Kochanek i Dziwna Wiosna oraz „WaluśKraksaKryzys” i Vader

Teraz dowiedzieliśmy o kolejnych artystach, którzy wystąpią na 18. edycji festiwalu. Na Rockowej Nocy 2023 zagrają Ga-Ga/Zielone Żabki, legenda sceny punkowej, połączony skład dwóch zespołów, o których było głośno szczególnie na przełomie lat 80. i 90.

Główną postacią tego połączonego projektu jest „Smalec” – wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. Od 2005 roku, razem z ze swoimi kolegami z Samoorganizacji Artystycznej Zamek Nadaje kontynuuje działalność pod podwójną nazwą Ga-Ga/Zielone Żabki.

Kolejnym zespołem, który zagra na Rockowej Nocy 2023, jest W.S.K. To rzeszowski zespół, którego korzenie sięgają 1991 roku, łączy punk i hard rock. Teksty „WueSKi” to słodko-gorzka satyra społeczna oraz ironiczny, niczym żyletka w czekoladzie, opis rzeczywistości.

– W połączeniu daje to mieszankę wybuchową, która od ponad 30 lat cieszy wiernych fanów i nieprzerwanie przysparza zespołowi kolejnych – przedstawia zespół Estrada Rzeszowska.

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu W.S.K.

Rockowa Noc 2023 odbędzie się, podobnie jak rok temu, gdy gwiazdą była fińska grupa folk-metalowa Korpiklaani, na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Już 19 maja o godzinie 20:30 w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się Studniówka Rockowej Nocy. Na before festiwalu zagrają trzy zespoły reprezentujące rzeszowską scenę metalową: Halucynogen, Deceaded i Hermetic Evolution. 

Karnety w promocji 

Sprzedaż karnetów na Rockową Noc 2023 trwa na TicketmasterBiletomat i Goingapp. Do 18 maja karnet dwudniowy kosztuje 79 zł. Posiadacze Karty Rodzina3+, motocykliści i młodzież (12-16 lat) zapłacą 39,50 zł.

W drugiej puli biletów (od 19 maja) ceny wzrosną do 109 zł i 54,50 zł (wersja ulgowa).

W trzeciej puli (od 1 sierpnia) będą bilety jednodniowe – po 100 zł i 50 zł (ulgowe) oraz karnety w cenie 159 zł i 79,50 zł (ulgowe). Karnety można kupować także w salonach sieci Empik. Dzieci do 12. roku życia, pod opieką rodziców, mają darmowy wstęp na festiwal.

Na ubiegłorocznej Rockowej Nocy, która była połączona z ukraińskim festiwalem Faine Misto, bawiło się około 4000 osób. 

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama