Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu zachód słońca w Międzyzdrojach

Około 60-procentowe wypełnienie Bombardiera Q400 zanotowały Polskie Linie Lotnicze LOT na inauguracyjnym połączeniu Rzeszów – Szczecin. 

Loty do Szczecina ruszyły w czwartek, 16 lipca o godz. 19:25. Lot trwa 1,5 godziny, przylot do portu w Goleniowie o 20:55. Takie same godziny obowiązują na rejsy ze Szczecina do Rzeszowa. Loty Rzeszów – Szczecin będą do końca wakacji, dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki. Obsługuje je Bombardier Q400 (78 miejsc). 

– Na inauguracyjnym locie z Rzeszowa do Szczecina wypełnienie samolotu wyniosło ok. 60 procent, na locie ze Szczecina do Rzeszowa 50 procent – dowiadujemy się w LOT. 

– Na ocenę pierwszych wyników połączenia jest jeszcze za wcześnie, ale każdego dnia obserwujemy rosnące zainteresowanie pasażerów naszą ofertą połączeń krajowych. Jesteśmy zadowoleni ze sprzedaży na trasie Rzeszów – Szczecin. Jest coraz więcej rezerwacji na tym kierunku – słyszymy u narodowego przewoźnika. 

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, mówi, że loty do Szczecina są kolejnym połączeniem, dzięki którym mieszańcy Podkarpacia mogą zaplanować  wypoczynek na północy kraju. Od 20 czerwca z Jasionki można latać także do Gdańska

– Lot na trasie Rzeszów-Szczecin to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu oraz komfort podróży. Ze Szczecina można też szybko dostać się do Świnoujścia, Kołobrzegu czy Międzyzdrojów i tym samym skorzystać z uroków polskiego morza – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ceny biletów zaczynają się od 99 zł w jedną stronę, bez bagażu. 

Kierownictwo lotniska liczy też, że turyści z Zachodniopomorskiego będą chętni do odkrywania atrakcji turystycznych Podkarpacia. Dostaną oni voucher uprawniający do 30-procentowej zniżki na bilety wstępu do muzeów, zamków i innych obiektów turystycznych. Wskazane zostaną również atrakcje na terenie Bieszczad, Beskidu Niskiego czy Roztocza.

Lotnisko w Jasionce jest partnerem kampanii promocyjnej „CzasNaPodkarpackie”, która zachęca do korzystania z wielu atrakcji turystycznych w województwie Podkarpackim. Na lotnisku powstał punkt informacji turystycznej, gdzie każdy pasażer przylatujący do Jasionki otrzyma wspomniany voucher. 

– Program „Czas Na Podkarpackie” może być inspiracją i wzorcem dla innych województw. Mocno liczę na pozytywny wpływ bonu turystycznego na „odmrażanie” turystyki w Polsce – dodaje Adam Hamryszczak. 

Oprócz uruchomionego w czwartek połączenia do Szczecina, LOT od środy zwiększył liczbę połączeń z Jasionki do Warszawy – z 12 do 18 tygodniowo. Od 3 lipca ruszyły także wakacyjne loty do Burgas i Salonik, od 4 lipca do Zadaru, od 5 lipca do Barcelony. Od 1 lipca część połączeń wznowił Ryanair – do Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Dublina.

Wciąż nie wiadomo, kiedy wrócą loty do Monachium niemieckiej Lufthansy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama