„Po niemal 20 latach sprawowania mandatu posła kolejnych kadencji Sejmu RP odchodzę z życia politycznego. Nadal jednak będę obecny w życiu publicznym kraju” – napisał w oświadczeniu Zbigniew Rynasiewicz, który zrezygnował z kierowania PO na Podkarpaciu.

Rynasiewicz w piątek zrezygnował również z mandatu posła oraz ze stanowiska wiceministra infrastruktury i rozwoju. O swoich decyzjach poinformował w sobotę podczas zarządu podkarpackiej Platformy Obywatelskiej.

Zbigniew Rynasiewicz w poniedziałek po południu wydał oświadczenie. Napisał w nim, że zrezygnował z mandatu posła i pracy wiceministra „w wyniku zobowiązań osobistych, których nie mogę aktualnie pogodzić z aktywnym zaangażowaniem politycznym i ministerialnym”.

„Nie była to łatwa decyzja, zwłaszcza, że praca w resorcie Infrastruktury i w Parlamencie dawała mi dużo satysfakcji, a stawiane przede mną wyzwania realnie wpływały na rozwój kraju. Tym bardziej dziękuję Pani Premier Ewie Kopacz, Pani Minister Marii Wasiak, parlamentarnym, ministerialnym, politycznym i związkowym kolegom oraz wszystkim wyborcom za zaufanie i pomoc, jaką mnie obdarzyli” – czytamy w oświadczeniu.

Zbigniew Rynasiewicz „szczególnie” podziękował „za chęć współpracy” z nim „przy niezwykle ważnych dla kraju projektach” i za wsparcie, jakie otrzymał w ciągu ostatniego roku pracy i tuż po rezygnacji ze stanowiska

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Zwłaszcza w świetle ponawianych publicznie ataków na moją osobę” – podkreślił Rynasiewicz.

„Z całą stanowczością pragnę podkreślić, że moja decyzja o wycofaniu się z życia politycznego nie ma drugiego dna i jest związana z decyzją mojej Rodziny oraz Najbliższych co do przyszłości naszego życia” – napisał w oświadczeniu były już szef PO na Podkarpaciu.

Dodał, że w każdym „przyszłym działaniu” będzie działał tak, by „wpływać na rozwój kraju i wszystkich, dla których ten rozwój jest ważny”.

Zbigniewa Rynasiewicza na stanowisku przewodniczącego podkarpackiej PO zastąpił Jan Tomaka.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama