Fot. Patryk Ogorzałek / Rzeszów News. Na zdjęciu rzeszowski e-bilet

Urząd Miasta w Rzeszowie został jednym z trzech finalistów konkursu „Lider Informatyki 2015”, organizowanym przez magazyn Computerworld.

Rzeszów startował w kategorii „Administracja publiczna”. Podczas gali finałowej, która odbyła się 24 września, stolica Podkarpacia otrzymała wyróżnienie za wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych w programie transportowym, który kosztował ponad 333 mln zł.

Organizatorzy konkursu wyróżnili Rzeszów za systemy inteligentnego sterowania ruchem, informacji pasażerskiej, elektronicznego biletu oraz za stworzenie własnej bezprzewodowej sieci transmisyjnej na terenie miasta.

„Rzeszów to czołowa metropolia wschodniej Polski. Miasto w odróżnieniu od większości obszarów tej części kraju, od lat notuje istotny wzrost populacji, stosunkowo jak na polskie warunki poziom bezrobocia (niecałe 8%), cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, ściga także rzesze studentów” – czytamy na łamach Computerworld.

Wśród finalistów wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa znalazł się Urząd Miejski w Gdańsku, który udostępnia mieszkańcem dane gromadzone przez miasto, m.in. codzienne wydatki. Gdańsk udostępnił również darmowy internet w miejscach publicznych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Trzecim finalistą konkursu w kategorii „Administracja publiczna” został Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, który wyróżniono za projekt Centrum Kontaktu z Mieszkańcami 19115.

Computerworld to dwutygodnik dla menedżerów i informatyków ukazujący się od 1991 r. Konkurs „Lider Informatyki” organizowany jest od 1997 roku.

(wb)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama