Rzeszów po raz kolejny zagrał dla Nalepy – „Kiedy byłem małym chłopcem” [FOTO]

Reklama

Tegoroczna akcja „Gramy dla Nalepy” była wyjątkowa! 80. urodziny obchodził Tadeusz Nalepa. Urodziny w sobotę miał także jego brat – Czesław.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Jak co roku, przed pomnikiem Tadeusza Nalepy na ulicy 3 Maja zgromadziło się kilkadziesiąt osób, by odegrać i odśpiewać szlagier bluesowy „Kiedy byłem małym chłopcem”, jeden z najbardziej znanych utworów Breakoutu. 

Muzykę do utworu z 1971 roku napisał Tadeusz Nalepa, a słowa Bogdan Loebl.  

Uliczną orkiestrą i chórem dowodził Robert Lubera, znany gitarzysta, który miał okazję współpracować z Tadeuszem Nalepą. Na scenę zaprosił drugiego gitarzystę – Sebastiana Stachurskiego oraz Michała „Balona” Balogha (perkusja) i Witolda Solarskiego (bas). 

Przed sceną zgromadziło się kilkunastu gitarzystów, więcej było osób śpiewających. Jak zwykle, nie brakowało również uczniów Szkoły Podstawowej nr 17, którymi „dyrygowała” nauczycielka Katarzyna Kawalec. 

Zanim usłyszeliśmy pierwsze dźwięki „Kiedy byłem małym chłopcem”, na rozgrzewkę usłyszeliśmy inny piękny utwór z repertuaru Breakoutu – „Czułość niosę tobie”. Za mikrofonem stanęła Żaneta Lubera. 

Przed rozpoczęciem „Gramy dla Nalepy”, na scenę zaproszono Czesława Nalepę, brata Tadeusza. Czesław w sobotę obchodził urodziny. Kwiaty wręczyła mu Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa. Życzenia Czesławowi Nalepie złożył też prezydent Konrad Fijołek.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Jednego dania otrzymałem dwa prezenty – jeden na ulicy Hetmańskiej, drugi tutaj – mówił wzruszony Czesław Nalepa. Kilkadziesiąt minut wcześniej brał udział w odsłonięciu muralu Tadeusza Nalepy na bloku nr 43 ulicy Hetmańskiej, gdzie mieszkała rodzina Nalepów.

Czesławowi Nalepie odśpiewano „Sto lat!”. Po godz. 16:00 na ulicy 3 Maja dwukrotnie odegrano „Kiedy byłem małym chłopcem”. Na scenę wszedł także Konrad Fijołek, który muzyków uzupełniał, grając na bębnie. – Może stworzymy zespół – zażartował Lubera. 

Muzyka z „Kiedy byłem małym chłopcem” długo unosiła się nad deptakiem. Na scenie pojawił się jeszcze rzeszowski raper „Pejdżer”, który „nawijał” do muzyki utworu.

– Spotykajmy się jak najczęściej. Dzielmy się muzyką Tadeusza i słowami Bogdana Loebla – powiedział na koniec do uczestników „Gramy dla Nalepy” Robert Lubera, i zaprosił na koncert Marka Radulego w Rzeszowskich Piwnicach – w ostatni dzień Breakout Days 2023.

Zdjęcia z czwartkowych i piątkowych koncertów festiwalu możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama