Reklama

Teatrzyk obrazkowy Kamishibai, akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, spotkanie autorskie z Jerzym Fąfarą, noc z Agatą Christie, quizy, gry – to tylko część atrakcji podczas „I Nocy Bibliotek” w Rzeszowie, która odbędzie się w najbliższą sobotę (30 maja).

Na „Noc Bibliotek” zaprasza Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie przy ul. Gałęzowskiego 4. „Noc…” rozpocznie się od godz. 18:0 od teatrzyku obrazkowego Kamishibai: Kotka Milusia, Księżniczka Stokrotka – zajęcia dla dzieci połączone z prezentacją dla nauczycieli.

Nie zabraknie „Cała Polska czyta dzieciom”, czyli głośnego czytania dla najmłodszych. W trakcie akcji będą niespodzianki, quizy, gry, zagadki. Najmłodsi będą mogli zwiedzać bibliotekę.

Od godz. 21:00 zaplanowano spotkanie autorskie z Jerzym J. Fąfarą, rzeszowskim poetą i prozaikiem. Towarzyszyć temu będą reminiscencje rzeszowskie w książkach „18 znaczy życie” i „Pomruk”. „Pomruk” otrzymał nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2015.

Odbędzie się także projekcja filmu o prof. Franciszku Chrapkiewiczu-Chapeville, polsko-francuskim biochemiku.

Od godz. 23:00 rozpocznie się „Noc w bibliotece” z Agatą Christie, czyli nocny maraton głośnego czytania z dreszczykiem.

Nocy towarzyszą będą akcje: „Przynieś książkę do biblioteki”oraz „Boockcrossing – Uwolnij książkę”, wystawa najciekawszych zbiorów biblioteki, nocne pogaDUCHY przy kawie i herbacie. Będzie można także skorzystać z wypożyczalni.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama