Zdjęcie: Husaria Race Team

Będzie ekstremalnie. Zaplanowano m.in. czołganie się pod drutem kolczastym, wspinaczkę po linie, ćwiczenia z obciążeniem. To wszystko wydarzy się na Morderczym Treningu Runmageddon, który w najbliższą niedzielę odbędzie się na rzeszowskich bulwarach nad Wisłokiem.

Impreza rozpocznie się w pobliżu sceny. Jej organizatorem jest nowo powstały rzeszowski oddział drużyny Husaria Race Team. Nadchodzące wydarzenie będzie pierwszym z cyklicznych treningów, które przygotują zawodników do zbliżających się Mistrzostw Polski w formule Runmageddon (ekstremalny bieg z przeszkodami). Na bulwarach odbędzie się bieg z przeszkodami, który poprowadzi Aleksandra Kluczka – jedna z czołowych zawodniczek w świecie biegów OCR (biegi z przeszkodami).

Zaplanowano trening wytrzymałościowo-techniczny, oparty o ćwiczenia z obciążeniem oraz ciężarem własnego ciała, zakończony „mini challangem”.  

– Jako obciążenie posłużą nam dobrze znane z biegów Runmageddon worki z piaskiem oraz opony. Będziemy trenować technikę oraz siłę podczas wspinania na linie, mobilność i koordynację na slackline’ach, oraz korzystając z wielu specjalnie dobranych ćwiczeń – mówi Mateusz Kunysz, koordynator rzeszowskiego oddziału Husaria Race Team.

Zdjęcie: Husaria Race Team
Zdjęcie: Husaria Race Team

Uczestnicy zawodów przećwiczą także techniki pokonywania Monkey Bars oraz zasady trenowania na drążku. – Dodatkowo na treningu przeczołgamy was pod zasiekami, poćwiczycie przeskoki przez przeszkody, oraz wiele innych ćwiczeń, o których dowiecie się na treningu. Po treningu przewidziane jest ognisko integracyjne – zachęca uczestników Mateusz Kunysz.      

Niedzielny trening podzielono na trzy serie, które rozpoczną się o godzinie 10:00, 12:00 i 14:00. Udział w zawodach może wziąć każda w miarę zdrowa osoba pełnoletnia. Liczba miejsc jest jednak ograniczona – w jednej serii może uczestniczyć do 40 osób. Zapisy są prowadzone na stronie www.runmageddon.pl  Koszt uczestnictwa wynosi 20 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Zdjęcie: Husaria Race Team
Zdjęcie: Husaria Race Team

Na trening należy założyć ciepłe ubranie. – Wystarczą legginsy, koszulka z krótkim i rękawem, a na nią bluza z długim rękawem. Można także wziąć rękawiczki. Warto zabrać ze sobą ubranie na zmianę, bo w czasie treningu, na którym zaplanowano m.in. czołganie się pod drutem kolczastym, łatwo  będzie się pobrudzić – mówi Daria Zabiegaj z Husaria Race Team.

Kolejne treningi prowadzone przez rzeszowską „Husarię” będą odbywać się cyklicznie, również w dni powszednie.  – Treningi będą w różnych ciekawych miejscach – np. w górach, czy na ściankach wspinaczkowych, ale głównie będą się odbywać na bulwarach nad Wisłokiem – mówi Daria Zabiegaj.

Husaria Race Team to drużyna zrzeszająca zarówno zawodników „elite”, jak i osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z OCR. Drużyna prowadzi treningi przygotowujące do zawodów, wymagających wzmożonego wysiłku, takich jak coraz bardziej popularny Runmageddon.   

„Husaria” ma swoje oddziały w wielu miastach Polski.

Zdjęcie: Husaria Race Teamt
Zdjęcie: Husaria Race Team

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama