Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Jan J. i Maciej C. najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie – tak w czwartek zdecydował Sąd Rejonowy w Rzeszowie. 

Wnioski, które do sądu złożyła Prokuratura Regionalna w Rzeszowie, były rozpoznawane na dwóch posiedzeniach. Przed południem sąd aresztował na trzy miesiące Macieja C., byłego wiceprezesa „Jedynki”. Po południu identyczną decyzję podjęto wobec Jana J., b. prezesa nieistniejącej już spółki, którą prowadziła znaną sieć sklepów spożywczych.  

Obaj w areszcie mają być do 19 października. Choć decyzja sądu nie jest prawomocna, to od razu wykonalna. Należy się spodziewać, że obrońcy Jana J. i Macieja C. zaskarżą postanowienie o aresztowaniu byłych członków zarządu „Jedynki”. 

Jan J. i Maciej C. są w grupie 5 osób, które we wtorek zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Rzeszowie. Pozostałe to też osoby ze ścisłego kierownictwa dawnej „Jedynki”: Stanisław P., b. prezes spółki, jej b. wiceprezes Andrzej J. oraz Krzysztof R., przedstawiciel spółki „Budomex”. 

Wobec tej trójki prokuratura zastosowała poręczenia majątkowe, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju połączone z zatrzymaniem paszportów. Po trwających we wtorek przesłuchaniach wszystkich podejrzanych, prokuratura wysłała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Jana J. i Macieja C.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z ustaleń policjantów wynika, że kierownictwo zlikwidowanej już „Jedynki” w latach 2013-2014 zamawiało towary do sklepów spożywczych i za nie spółka nie zapłaciła. Straty ok. 80 kontrahentów oszacowano dotychczas na ok. 4,8 mln zł. „Jedynka” była w katastrofalnej kondycji finansowej, a mimo tego członkowie zarządu nadal składali zamówienia.

Policyjne śledztwo w tej sprawie, które jest prowadzone od sześciu lat, nadzoruje Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Byłym szefom „Jedynki” grozi do 10 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama