Sławomir Neumann z PO w Rzeszowie: zatrzymamy pełzający POLEXIT

20
Reklama

W połowie marca będą znane nazwiska na listach Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego – zapowiedział w środę w Rzeszowie Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO.

 

Sławomir Neumann przyjechał na Podkarpacie w związku z przygotowaniami do wyborów do PE, które odbędą się 26 maja. We wtorek Neumann był w Przemyślu, w środę spotkał się z przedsiębiorcami w Jarosławiu, na chwilę przyjechał do Rzeszowa, a późnym popołudniem miał zaplanowaną wizytę w Dębicy. 

Neumannowi towarzyszyli podkarpaccy posłowie PO: Zdzisław Gawlik (lider w regionie) i Krystyna Skowrońska. Gawlik poinformował, że w miniony piątek zarząd podkarpackiej PO pozytywnie zaopiniował powołanie nowych kół Platformy w Jarosławiu i Dębicy. 

– Rozwijamy się na Podkarpaciu. Cieszymy się z każdej osoby, która pojawia się w PO. To z jednej strony ludzie młodzi PESEL-em, a z drugiej – duchem – mówił Zdzisław Gawlik. 

– Podkarpacie to piękny region. Ma to nieszczęście, że z tego regionu pochodzi kilku ludzi, którzy dzisiaj przynoszą Polsce złą sławę, zaczynając od marszałka Sejmu [Marka Kuchcińskiego z Przemyśla – przyp. red] – zaczął Sławomir Neumann. 

Polska wyprostowana i dumna

Stwierdził, że Platforma Obywatelska rozpoczyna „drugi krok” działań związanych z powołaniem na szczeblu centralnym Koalicji Europejskiej, którą tworzy w tej chwili pięć partii. Oprócz PO są jeszcze PSL, Nowoczesna, SLD i Zieloni. Teraz Koalicja Europejska ma być aktywna w regionach.

Neumann liczy na to, że jednoczyć się będą środowiska, które chcą budować „silną Polskę w silnej Unii Europejskiej, chcą zabezpieczyć Polskę w UE, przeciwdziałać wyprowadzaniu Polski z UE”.

– By swoją aktywnością dały szanse i nadzieje Polakom, że po wyborach 26 maja będziemy mogli powiedzieć, że obroniliśmy Polskę w UE, że Polska wraca wyprostowana, dumna do tego nurtu w UE, gdzie będziemy jednym z liderów, którym byliśmy do momentu przyjścia „dobrej zmiany”. Nie będziemy przegrywać głosowań 27:1, będziemy mieć partnerów i przyjaciół – mówił Sławomir Neumann. 

– Zatrzymamy pochód wyprowadzania flag UE nie tylko z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez Beatę Szydło, ale wyprowadzania flag europejskich z Polski, a polskiej z UE, który dzisiaj próbuje PiS – dodawał.

Człowiek PSL liderem na Podkarpaciu?

Neumann nie chciał zdradzić, kto będzie na listach Koalicji Europejskiej. Rzeszowska „Gazeta Wyborcza” napisała, że podkarpacką listę KE do europarlamentu ma otwierać człowiek PSL – Czesław Siekierski. To pochodzący z województwa świętokrzyskiego obecny europoseł ludowców i były wiceminister rolnictwa. 

– Do 10 marca nasi partnerzy będą składać propozycje osób na listy wyborcze. Szczegółowe rozmowy zakończą się w połowie marca i wtedy podamy całe listy – zapowiedział Sławomir Neumann.

Podkarpacie nazwał „trudnym terenem” dla PO. W niektórych regionach może być tak, że nie wszyscy koalicjanci znajdą się na listach. Ton nadawać będzie PO. Jej przypadnie 7 „jedynek”, sześć – do podziału z koalicjantami. – Zatrzymamy pełzający POLEXIT. Liczmy na 25-27 mandatów. Interesuje nas tylko zwycięstwo – powiedział szef klubu PO. 

Porażająca bezczelność Szydło

Sławomir Neumann odniósł się również do spraw ogólnopolskich, m.in. obietnic PiS dotyczących wprowadzenia choćby 500+ na każde dziecko. W środę wicepremier Beata Szydło pytała opozycję, czy oprócz 500+ poprze też „trzynastą” emeryturę i zerowy PIT dla młodych do 26. rok życia. 

– Bezczelność pani Szydło jest porażająca. Przyciśnięta sondażami, przyciśnięta aferą Srebrnej, przyciśnięta kopertami, które Jarosław Kaczyński prawdopodobnie otrzymywał od biznesmena z Austrii, próbuje zmienić temat dyskusji, narracje – uważa Neumann.

Przypomniał, że to PO w lutym 2016 roku złożyła poprawkę, by 500+ wypłacano na każde dziecko. Poprawkę odrzucono. Sławomir Neumann mówił, że „trzynasta” emerytura to też pomysł PO sprzed 1,5 roku. Ale zadeklarował, że PO poprze projekty PiS. 

„Ucho prezesa” wysiada

Neumann komentował również dymisję gen. bryg. Tomasza Miłkowskiego z funkcji Służby Ochrony Państwa (dawnego Biura Ochrony Rządu).

– Żenujący spektakl, gdzie nie było miesiąca bez „dzwona”. Problemem w instytucjach obsadzonych przez PiS są nieudacznicy na kierowniczych stanowiskach, ludzie, którzy nie mają żadnych kompetencji, aby zarządzać czymkolwiek. W SOP pracują ludzie, którzy stanowią zagrożenie dla tych, których mają ochraniać. Wstyd – mówił Neumann. 

Za przykład doboru kadr w PiS podał Ministerstwo Rolnictwa, którym najpierw kierował Krzysztof Jurgiel, a potem zastąpił go Jan Ardanowski.

– Gdy ministrem był Jurgiel, wszyscy łapali się za głowę, gdy został nim Ardanowski, to już nie ma się za co łapać. Annę Zalewską (minister edukacji narodowej) ma zastąpić Jarosław Zieliński (wiceminister SWiA). „Ucho prezesa” przy tym wysiada. Żaden kabaret nie jest w stanie wytrzymać takiej konkurencji – mówił Sławomir Neumann. 

Jego zdaniem za notoryczne wpadki SOP powinien wylecieć także obecny szef MSWiA Joachim Brudziński oraz Jarosław Zieliński, który nadzoruje pracuje policji i innych służb mundurowych. 

Duda zawsze będzie notariuszem

Neumann odniósł się też do obraźliwych słów prezydenta RP Andrzeja Dudy pod adresem sędziów Sądu Najwyższego, którzy krytykują PiS-owską reformę wymiaru sprawiedliwości. W środę Duda podczas wręczania nominacji na stanowiska prezesów Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz Izby Dyscyplinarnej przy SN o sędziach powiedział, że nie mają oni „żadnych kwalifikacji moralnych do tego, żeby być sędzią”. 

– Prezydent po raz kolejny powiedział zanim pomyślał. Prezydent może mieć kompleks w stosunku do ludzi, którzy prawa przestrzegają. Andrzej Duda odpowie przed Trybunałem Stanu. On zawsze będzie notariuszem i wykonawcą poleceń prezesa Kaczyńskiego – powiedział Sławomir Neumann. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

20 KOMENTARZE

 1. Ludzie z PO są fałszywi. Kopacz z trzy razy do Merkel jeździła ustalać kwoty islamu jakie PO chciało przyjmować, rzecznik tej partii mówił o 1000 tys a dzisiaj zapytacie o to to wam w żywe oczy niemiecki pachołek będzie się wypierał że nigdy nie chcieli przyjmować.

  Naplujesz takiemu w twarz to w TfałszN do kamer powie że padało.

 2. No i karuzela zaczyna się znowu kręcić i wirować, baśnie z tysiąca i jednej nocy płyną powoli jak woda w Wisłoku , łapka nastawiona a Oni czekają kto kupi tą kupe banialuków a Oni za chwile sru do pełnego koryta a ty człowueku dalej w pocie czoła z dnia na dzień rozwiązuj swoje problemy sam bo Oni już są w innyn wymiarze i ciul z ich obchodzi co ty masz na swojej głowie i z jakimi codziennymi problemami się musisz spierać
  Pal sześć z nimi i z ich bla- bla- bla – kiedy w końcu złodzieje bedą przepędzeni w samych skarpetkach po kościuszki i 3-go maja
  Bo od 1989 mija 30 lat i Pikuś ja czekam i czekam – nikogo nie przepędzili .
  Dlatego fora ze dwora ; O !

 3. Widzisz różnicę miedzy dobrem a złem? Czyli rozumiesz że PO ukradło ludziom ich pieniądze z OFE a Pis co zarobiło z mafii paliwowej oddała wielodzietnym rodzinom. Taka jest różnica.

 4. Mój ojciec zmarł na zawał w pracy w wieku 63 lat. A piszę o tym bo politycy z PO raz zagłosowali za kradzieżą skladek które sobie odkładał na OFE a dwa zagłosoali za podniesieniem wieku emerytalnego do 67lat.

  Czy może w lustro spojrzeć czy pluje? Pytanie po co tu przyjeżdza? Przecież PO to niemiecka partia która nie liczy sie z Polakami tylko służy niemieckim interesom. Jak dla mnie ten człowiek jest skończony.

 5. A co z podkarpackim kadrowym,byłym bufonem z PSL – Jan B. ps ,,sztabka,,. Czy ten działacz partyjny włączy się w kampanie wyborcza do Europarlamentu czy go służby kontrolne państwa ii sady skutecznie wyłącza na kilka lat z przestrzeni publicznej.Przez 12 lat był chyba w komisji dyscyplinarnej KRS to nazbierał chyba że dwie furmanki brudów.

 6. gonić to tałatajstwo

  czym się różni PO od PIS?
  nazwą
  program mają ten sam:
  – afery
  – korupcja
  – hipokryzja
  – populizm

 7. Ten poseł który odwiedził Podkarpacie to powinien udać się chyba do logopedy bo ma problem nie tylko z prawem ale i wymową.Na Podkarpaciu takich spadochroniarzy i ,,Po-paprańców,, nie oczekujemy bo dotychczas to znamy takich oszustów z Gdańska co zrobili wielka zadymę i okradli spółkę w samym centrum miasta.Zapewne dużo na ten temat może powiedzieć były dyrektor U.W. departamentu d/s prywatyzacji,wykładowca prawa cywilnego prywatnej uczelni.Co ciekawe za tych kolegów-oszustów z Gdańska z U.G którzy profesjonalnie okradali zakłady i siedzieli w areszcie osobiście poręczył były vice-marszałek Sejmu.Czy dlatego ,,rudy z Sopotu,, omija od lat Rzeszów i Podkarpacie.

 8. Kiedy wreszcie zaczną zamykać oszustów. Każde słowo tego typa to jedno oszustwo. Drugi taki idiota polityczny to niejaki Nitras.

 9. Sławomir Neumann czy raczej Sławomir N.
  ???

  https://polskatimes.pl/slawomir-neumann-uslyszal-zarzuty-w-prokuraturze-chodzi-o-135-mln-zl-korzysci-majatkowej-dla-prywatnej-firmy-posel-sie-nie/ar/13711686

  Śmiać mi się chciało jak na jednej scenie stali koalicjanci do UE- komuniści, politycy PO z zarzutami prokuratoskimi i Kaziu Marcinkiewicz który nie placi żonie alimentów coś już około 20 tyś. zł i wszyscy razem pouczaja czym jest praworządność.

 10. Zdzisia Gawlika juz wypuscili zza kratek? Poslowie z tego regionu, przeciez ten koles wyklul sie i mieszka w zachodnio-pomorskim. Faktycznie nie ma na podkarpaciu ludzi ktorzy chcieliby trzymac z poprzednikami kret…

 11. Taki zakapior, co on ma do powiedzenia obywatelom: musimy wygrac! Co dla podkarpacia z jego przeslania? Zabierzemy wam inwestycje S19, bo w tym regionie jest niepotrzebna, tutaj wystarczy gruntowa droga, bo przeciez to piekny region i niech taki pozostanie.
  Wracaj do siebie pajacyku

Comments are closed.