Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Marcin Palade, znany socjolog i ekspert zajmujący się sondażami, opublikował na Twitterze grafiki z preferencjami wyborczymi w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na Podkarpaciu PiS ma największe poparcie.

Z danych, które udostępnił Marcin Palade, wynika, że PiS na Podkarpaciu (okręg nr 9) może liczyć na 55,6 procent głosów. Z kolei na Koalicję Europejską (PO, PSL, Nowoczesna, SLD, Zieloni) może zagłosować 29,2 proc. wszystkich głosujących. 5-procentowy próg wyborczy przekroczyłby jeszcze tylko Ruch Kukiz’15 (5,4 proc.). 

Na czwartym miejscu jest antyeuropejska i nacjonalistyczna Konfederacja (4,3 proc.). Piąte miejsce w badaniu przeprowadzonego przez Marcina Palade przypada Wiośnie Roberta Biedronia (3,4 proc.). Na 1,1 proc. głosów może liczyć lewicowa partia Razem, a na 1 proc. Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego.

Palade twierdzi, że z Podkarpacia do Parlamentu Europejskiego mogą się dostać trzy osoby. Największe szanse na euromandaty mają: Tomasz Poręba i Bogdan Rzońca (obaj z PiS) oraz Elżbieta Łukacijewska, która startuje z ostatniego, 10 miejsca, listy Koalicji Europejskiej. Wybory do PE odbędą się 26 maja. 

Z badania Marcina Palade wynika, że w całym kraju najwięcej osób do PE wprowadzi PiS – 24, KE – 2 i po trzy – Wiosna i Ruch Kukiz’15. Należy też pamiętać, że nie wiadomo, czy kukizowcy wystartują w wyborach, bo mają problemy z zebraniem podpisów pod listami.   

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

26 KOMENTARZE

 1. oj Kryśka i tak mimo, że masz poparcie z biura regionu i jesteś nad wyraz forowania w promocji, to twoje szanse są nikłe, a nachalna propaganda przynosi tylko odwrotny skutek od zamierzonego…

 2. Prawdziwy badacz z tego redaktora Palande. Wywróżył z fusów, że będzie tak a tak a wy barany podniecacie się tym szamańskim pseudo sondażem.
  Gdzie jest choć słowo o metodzie badania? Pytam się…, gdzie???

 3. Obserwuje nasza podkarpacką PO i strzałów wizerunkowych mają mnóstwo, na 1 Koalicji Europejskiej, spadochroniarz ze Świętokrzyskiego PSL, na dwójce na siłę próbuje się wykreować jako liderkę Skowrońską z Mielca, która już jest w wieku emerytalnym, więc niech da sobie spokój, dodatkowo poza Mielec to raczej mało kto o niej słyszał! Mieli naturalnego kandydata i lidera – Łukacijewską, która mandat wzięłaby w cuglach, to zrezygnowali w imię jakiś niezrozumiałych rozgrywek wewnętrznych. Takim działaniem to wy przerżniecie tutaj i wszystko zagarnie PiS!

 4. Maniek vel wyprany mozdzku, Niebezpieczne związki są dla takich ciemnych balwanow jak Ty, jeśli ktoś kogoś oskarża to przedstawia to prokuratorzy, nie od dziś wiadomo że prawiczki na podstawie 10 % wiadomości resztę sami odpisują. Jako mieszkaniec Rzeszowa stawiam na lewicę Razem

 5. Jak taka informacja w internecie za Biedroniem prokuratura wytworzyła jakiś list gończy za oszustwa.To co będzie teraz działo, ten komik Śmiszek chyba się zmoczy w nocy. Z ,,Wiosny,,jeszcze przed wyborami do Europarlamentu skurczy się liderowi i będzie to samo co z ruchem Palikota.A czy baron Stowarzyszenia Ordynacka Włodek Czarzasty czy Krzaczasty z SLD wystawił kogoś z Podkarpacia. Podobno najlepszy ,,dinozaurem,, byłby były zastępca Belki w ministerstwie finansów za czasów rzadów SLD ,rolnik z 300 hektarami w Bieszczadach wysoko szkolony tow Wiesław C.po szkole ekonomicznej w Moskwie.

 6. Stare ubeki, czyli twoi starzy? Czytaj dalej swoje brednie i oglądaj propagandę pissu, tępaku. bronisz posła-pedofila – może sam masz takie skłonności?

 7. Tak tak było abc, skopiował i wymyślił wszystko, chyba lepiej kup ten telewizor, jak dla ciebie to będzie duży krok w rozwoju, stare ubeki ze zniczami mają więcej rozumu…

 8. Jeden jest z tej sondy istotny wniosek że 3 mandaty tym razem ma zapewne PIS na Podkarpaciu. Blondynka z Cisnej będzie największa przegrana na liście KE do Europarlamentu za blokowanie drogi szybkiego ruchu S-19.Podobnie przegranym będzie ten z 1 miejsca listy KE jak jakiś facet z Świetokrzyskiego który Podkarpaciu nie jest znany.Ele ostatnio pojechała do Brukseli i skarżyła się Rudego z Sopotu że Ewa Kopacz wykopała i teraz jest na ostatnim miejsce na liście do Europarlamentu a wsadziła swoja koleżankę poseł Krystynę S. z Mielca.

 9. Durnie z Koalicji wystawili samych spadochroniarzy. Największe miasto w regionie nie ma tam swojego przedstawiciela. Dlatego mój głos oddam na pisiorów.

 10. Weź się chłopie nie ośmieszaj. Autor tej serii splagiatował fragmenty książek np. McLeana i innych pisarzy. Bezczelnie powklejał całe akapity do swojej pseudo-książki. Jeśli to jest dla ciebie autorytet to szczerze gratuluję.
  PS. Nie mam tv. jak widać sam przeszedłeś pranie mózgu.

 11. Faktycznie trochę beznadziejne jest ze strony Koalicji ze stawiają na posłankę ogólnie niepopularną. Ela Łukacijewska jest jedyną szansą żeby zablokować ofensywę pisiorów… 🙁

 12. Poczytaj serię „Niebezpieczne związki…” to będziesz wiedział, umiesz czytać czy tylko codzienne pranie mózgu przed telewizorem?

 13. O czym ty bredzisz troliku?
  Na pewno nie zagłosuję na zaborców z pissu.
  A ty głosuj na posła-pedofila i obrońcę pedofila komucha-piotrowicza.

 14. Świetnie, a regionalna PO na siłę próbuje wykreować na Skowrońską z Mielca! Tutaj z tej prognozy widać, że mandat dla KE byłby pewny, bo w kieszeni ma go na razie Łukacijewska, ale niestety głosy się mogą rozłożyć i wszystkie zgarnie PiS

 15. Poparcie dla PiS przerażająco wysokie, ale jedna dobra informacja wg tej prognozy z Koalicji Europejskiej na Podkarpaciu mandat dostanie Łukacijewska.

Comments are closed.