Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wysłała do sądu wniosek o umorzenie postępowania przeciwko 46-letniemu Mirosławowi M., który na początku 2020 roku w Głogowie Małopolskim zabił swojego wujka. 

– Z opinii biegłych psychiatrów wynika, że sprawca zabójstwa jest całkowicie niepoczytalny, dlatego złożyliśmy wniosek o umorzenie przeciwko niemu postępowania. Wnioskujemy również o umieszczenie mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym – mówi Tomasz Kozak, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

To właśnie ta prokuratura prowadziła śledztwo przeciwko 46-letniemu Mirosławowi M., który 20 stycznia 2020 w podrzeszowskim Głogowie Małopolskim zabił swojego wujka – 70-letniego Stanisława M. Do zabójstwa doszło w trakcie domowej awantury. Starszy mężczyzna zadawał wujkowi ciosy ławą, krzesłami i siekierą. 

Stanisław M. wykrwawił się na śmierć. Mirosław M. po zabójstwie wujka uciekł z domu, policjanci zatrzymali go kilka godzin później w Krakowie. W prokuraturze przedstawiono mu zarzut zabójstwa, za co grozi nawet dożywotnie więzienie. Początkowo 46-latek nie przyznawał się do winy, zrobił to w trakcie późniejszego śledztwa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mirosław M. nadal przebywa w areszcie tymczasowym. Jeżeli sąd przychyli się do wniosku prokuratury, mężczyzna trafi do zakładu psychiatrycznego. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama