Zdjęcie: Google Maps

Uwaga, kierowcy. W najbliższą środę (16 listopada) omijajcie ulicę Jana Pawła II w Rzeszowie. Zostanie zamknięta na czas prowadzonych robót.

– 16 listopada br. na ul. Jana Pawła II będzie wykonywane całodniowe frezowanie korekcyjne istniejącej nawierzchni. W związku z planowanymi pracami , od godz. 8:00 ulica ta zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

– Przepraszamy za powstałe utrudnienia. Kierowców i pieszych prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość oraz szczególną ostrożność w rejonie prowadzonych prac – poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska, która jest wykonawcą modernizacji ul. Jana Pawła II.

Na czas prowadzenia robót w środę od godz. 8:00 do 20:00 zmienią się również  trasy linii MPK nr 7, 12 i 21. Autobusy tych linii pojadą od centrum do Kwiatkowskiego/Strażacka trasą bez zmian, następnie Strażacką, Miłą, Kard. K. Wojtyły, Sikorskiego, Tyczyn, Budziwojska i dalej trasami bez zmian. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

– Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Modernizacja ul. Jana Pawła rozpoczęła się pod koniec sierpnia. Inwestycja będzie kosztowała ok. 9,6 mln zł. Prace potrwają do grudnia br. Modernizacja ul. Jana Pawła II obejmuje ponad kilometrowy odcinek – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Modernizowany jest również ponad 30-metrowy odcinek ul. Miejskiej oraz 130-metrowy odcinek ul. Senatorskiej. Przebudowane będzie także skrzyżowanie z ul. Senatorską z ul. Miejską, oraz cztery wloty skrzyżowań z ul. Jana Pawła II.

Powstaną cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości dwóch metrów i dwukierunkowa, druga w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżka pieszo-rowerowa z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości trzech metrów.

Skanska wybuduje również kanalizacją deszczową i odwodnienia, które będą odprowadzać wody do Wisłoka. Nowa kanalizacja jest tu konieczna z uwagi na zagrożenie dzielnicy Budziwój powodziami. Głębokie i niebezpieczne rowy wzdłuż ulic zostaną przebudowane. Mieszkańcy dzielnicy nie będą narażeni na podtopienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama