Steczkowska otworzyła Centrum Wystawienniczo-Kongresowe [FOTO]

Kilkaset osób wzięło udział w czwartkowym uroczystym otwarciu Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. W tym roku ma się w nim odbyć 31 wydarzeń.

 

Do Jasionki przyjechały władze województwa podkarpackiego, na czele z marszałkiem Władysławem Ortyl. Byli również samorządowcy, przedsiębiorcy. Wśród gości był m.in. Adam Kwiatkowski, szef Gabinetu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Byli też wiceministrowie rozwoju Adam Hamryszczak i Witold Słowik oraz Dariusz Szewczyk, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Marszałek Ortyl podczas uroczystości, na którą zaproszenie otrzymało 700 osób, wręczył symboliczny klucz Kamilowi Szymańskiemu, prezesowi spółki CWK Operator, która przez 15 lat będzie zarządzała powstałym w sąsiedztwie lotniska w Jasionce Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.

Centrum ma być wizytówką Podkarpacia, kosztowało 155 mln zł. To tutaj mają się odbywać najważniejsze konferencje, wystawy i targi.

Zanim rozpoczęła się uroczystość, w CWK odbyła się konferencja „Polska Wschodnia – dziś i jutro” na temat wdrażania funduszy europejskich w województwie podkarpackim. Centrum zostało poświęcone przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę.

Uroczyste otwarcie Centrum uświetnił koncert Krzysztofa Iwaneczko z Przemyśla, zwycięzcy 6. edycji The Voice of Poland. Gwiazdą wieczoru była Justyna Steczkowska.

Forum Innowacji na początek

Budowa CWK rozpoczęła się 30 grudnia 2013 roku. Jej inwestorem jest samorząd podkarpacki. Centrum wybudowało konsorcjum firm Best Construction i Karpat-Bud, z którym samorząd miał co chwilę problemy.  Władysław Ortyl podczas swojego wystąpienia relacje samorządu z wykonawcami  nazwał „szorstką przyjaźnią”.

Ale CWK o powierzchni 27 tys. m kw. ma tętnić życiem. Budynek Centrum składa się z dwóch części: wystawienniczej z powierzchnią wystawową ponad 16 tys. m kw., oraz kongresowej – z salą kongresową na 864 osoby, dwoma salami konferencyjnymi na 220 i 190 osób, 13 mniejszymi salami na 20-52 osoby i pokoju narad na 33 osoby. Zdjęcia TUTAJ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dzisiaj (24 czerwca) w CWK odbędzie się pierwsze impreza – Forum Innowacji Sektora Kosmicznego, w którym wezmą udział przedstawiciele Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, Politechniki Łódzkiej, AGH i Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

2323 imprezy do 2030 r.

W tym roku w CWK ma się odbyć 31 imprez. W sobotę (25 czerwca) zaplanowano dzień otwarty dla zwiedzających. Tego samego dnia odbędzie się wystawa sprzętu modelarskiego i bezzałogowców oraz Drone Show w ramach 2. Podkarpackich Pokazów Lotniczych.

W tym roku w CWK odbędą się jeszcze Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich – trzecia edycja European Rover Challenge, największej imprezy robotyczno-kosmicznej w Europie oraz kongres Polonii.

W 2017 r. w CWK ma się odbyć 110 imprez, a do 2030 r. – 2323.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! Nowe osiedle w Rzeszowie – domy energooszczędne i inteligentne

mila_02_gotowy

Reklama